Pesti Srácok

"Szexuálisan félreérthető magatartás történhetett" két kiskorú között egy újpesti önkormányzati cég táborában – Lemondott egy MSZP-s politikus

"Szexuálisan félreérthető magatartás történhetett" két kiskorú között egy újpesti önkormányzati cég táborában – Lemondott egy MSZP-s politikus

Sajtóértesülések szerint az Újpesti Kulturális Központ Nonprofit Kft. vezetőjéről van szó, aki nemcsak a cég vezetéséről, hanem MSZP-s tisztségéről is lemondott. Az ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy a két kiskorú között valójában mi történhetett.

Vizsgálatot indított Újpest önkormányzata, miután az Újpesti Kulturális Központ (UKK) Nonprofit Kft. által szervezett táborban két kiskorú gyermek között "szexuálisan félreérthető magatartás történhetett – derül ki az újpesti önkormányzat közleményéből. A cég vezetője lemondott posztjáról és az MSZP-ben betöltött tisztségéről is. Az UKK ügyvezetője a cég honlapja szerint az a Belán Beatrix, aki egyben az MSZP Újpesti - Káposztásmegyeri Szervezetének elnöke is.

Az önkormányzat azt írta, amint tudomásukra jutott az eset, haladéktalanul vizsgálatot rendeltek el a tábort szervező önkormányzati cégnél. Tájékoztatásuk szerint "ezen vizsgálat alapján az önkormányzat a tudomására jutott információkat és iratanyagot a hatályos gyermekvédelmi jogszabályoknak megfelelően haladéktalanul eljuttatta az illetékes rendőrkapitányságra, valamint továbbította az Újpesti Gyermekjóléti Szolgálat részére". Hozzátették: azt, hogy a két kiskorú között valójában mi történhetett, a törvényi előírásoknak megfelelően a hatósági eljárásokban kell kivizsgálni és tisztázni.

– idézte a közleményt a HVG. Az MSZP az üggyel kapcsolatban közleményében azt írta: a cég ügyvezetője arról tájékoztatta a párt vezetését, hogy lemond az MSZP-ben betöltött tisztségéről és egyben meg is szünteti a párttagságát, amit az MSZP vezetősége elfogadott. Konkrét nevet ők sem említettek.

Forrás: HVG; Fotó: MTVA/Bizományosi: Róka László

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!