Pesti Srácok

Törökország is csatlakozott az embercsempészet megfékezésére létrehozott Nyugat-Balkán munkacsoporthoz

Törökország is csatlakozott az embercsempészet megfékezésére létrehozott Nyugat-Balkán munkacsoporthoz

Törökország is csatlakozott az embercsempészet megfékezésére létrehozott Nyugat-Balkán munkacsoporthoz, Ankarával a bűnügyi rendőrségi hálózat kulcsfontosságú szereplőre tett szert, hiszen ez az ország a nemzetközi embercsempészet jelentős részének kiindulópontja – közölte vasárnap az osztrák belügyminisztérium az APA hírügynökséggel.

Gerhard Karner (képünkön) belügyminiszter kijelentette, hogy "a csempészmaffia" elleni fellépés nemzetközi együttműködést igényel.

– hangsúlyozta Karner. Az Ausztria által létrehozott munkacsoport része az embercsempészet ellen harcoló nemzetközi koordinációs irodának (Joint Operational Office). Az osztrák tárcavezető kiemelte, hogy Bécs fontos információs központtá vált és vezető szerepet tölt be az illegális bevándorlás elleni küzdelemben a Nyugat-Balkánon.

PestiSracok facebook image

A munkacsoport fő feladat a hatékonyabb fellépés az embercsempészekkel szemben, nemzetközi hálózatot alkotva a gyorsabb információmegosztás, illetve szükség esetén személyzet, tanácsadás vagy műszaki eszközök biztosításával. A munkacsoporthoz tartozó 27 országban ennek érdekében egy éjjel-nappali szolgálatot is létrehoztak, valamint egy gyorsreagálási mechanizmust, amelynek keretében rövid távú támogatást tudnak nyújtani az embercsempészettel kapcsolatos ügyek feldolgozásához helyben.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!