Pesti Srácok

A Fidesz szerint Borbély Lénárd csepeli polgármester az ellenzékkel kötött szövetséget

A Fidesz szerint Borbély Lénárd csepeli polgármester az ellenzékkel kötött szövetséget

Élesen bírálta Borbély Lénárdot az MTI-hez eljuttatott közleményében a csepeli Fidesz, a XXI. kerületi polgármester szerintük a baloldali ellenzékkel kötött szövetséget, és így indul a júniusi önkormányzati választáson.

A pártszervezet szerint

Hozzátették: Borbély Lénárd

PestiSracok facebook image

A Fidesz csepeli szervezete több sajtóorgánumot felsorolva azt írta, hogy azok

Felhívták a figyelmet arra, hogy Borbély Lénárd - Magyar Péterrel ellentétben - ugyan még nem támadja a kormányt, a kampányban egyelőre még csak Németh Szilárd az ellenség. Úgy fogalmaztak:

Borbély a választók megtévesztésével fenn akarja tartani azt a látszatot, hogy ő bizony az Isten, haza, család rendíthetetlen letéteményese - írták, megjegyezve, mindez nem véletlen,

Közölték: Borbély Lénárd és három alpolgármestere, a teljes baloldallal - a Momentum, DK, MSZP összes képviselője, "ideértve a Fidesz-KDNP árulóit is - előre lezsírozva, közösen szavazták meg a kampányköltségvetést". Dukán András, a Momentum és a Gyurcsány-párt polgármesterjelöltje közösségi oldalán számolt be arról, hogy "sikerült Borbély Lénárddal üzletet kötnie". A polgármester adott a baloldalnak 1 milliárd forint közpénzt, s ők cserébe megszavazták, hogy Borbély Lénárd továbbra is minden kerületi költségvetési pénzt szabadon, ellenőrizetlenül, elszámolatlanul "nyúlhasson le" magán- és kampánycéljaira egyaránt - fejtették ki.

Úgy látják, ezzel

Minden, "eddig hazugságokkal átvert (...) csepeli polgár, fideszes és nem fideszes világosan láthatja", hogy Borbély Lénárd és Dukán András ma már nyílt koalícióban vág neki az önkormányzati választásnak - zárul a közlemény.

Forrás: MTI, fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!