Pesti Srácok

Így reagált a "politikai nagyvad" Szentkirályi Alexandra jelölésére

Így reagált a "politikai nagyvad" Szentkirályi Alexandra jelölésére

Mint ismert, a Fidesz budapesti választmánya csütörtökön egyhangú döntéssel Szentkirályi Alexandrát kérte fel a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltjének. A fideszes politikus kijelentette, hogy Karácsony Gergely botrányról botrányra bukdácsol, és a legkisebb problémát sem sikerült megoldania. Karácsony a Facebook-oldalán reagált Szentkirályi Alexandra jelölésére.

Szentkirályi Alexandra Facebook-posztban jelentette be, hogy a Fidesz budapesti választmánya felkérte, hogy fogadja el a főpolgármester-jelöltséget és küzdjön meg a szülővárosáért, a budapesti emberekért. A kormányszóvivő elmondta: nagy megtiszteltetés ez a számára, és egyfelől tisztelettel elfogadta, másfelől pedig nagy elszántsággal is, hiszen a nemzet fővárosa ma Gyurcsány Ferenc fogságában van; "ő csinált főpolgármestert Karácsony Gergelyből, majd ültette a nyakába a levitézlett embereit". Szentkirályi kijelentette: hisz abban, hogy Budapest többet érdemel, ötödik éve pörög ugyanis a lejárt baloldali lemez, és minden, ami Budapesten történik, arról szól, hogy Karácsony Gergelynek ki kell fizetnie Gyurcsány embereit. Ezért kong üresen a kassza, és ezért került Budapest csődközeli helyzetbe.

Karácsony Gergely a közösségi oldalán reagált Szentkirályi Alexandra bejelentésére.

PestiSracok facebook image

– írta bejegyzésében, mindenkit meginvitálva a Szabad sajtó útra március 15-ére.

Forrás: Mandiner, Facebook; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!