Pesti Srácok

Karácsony Gergely már megint a Lakógyűléssel állt elő – Ezúttal Rákosrendező a téma

Karácsony Gergely már megint a Lakógyűléssel állt elő – Ezúttal Rákosrendező a téma

Karácsony Gergely főpolgármester csütörtökön bejelentette, hogy elindítják a második Budapesti Lakógyűlést – pedig már az első sem volt túl népszerű –, ezúttal a rákosrendezői beruházással kapcsolatban kérik ki a lakosok véleményét. Nagy kérdés, hogy vajon egy újabb adathalászatot láthatunk a választások előtt, vagy tényleg ennyire fontos, hogy mi lesz egy évek óta elhanyagolt területen?

Karácsony Gergely azzal kezdte rendkívüli sajtótájékoztatóját, hogy a magyar kormány államközi megállapodást kötött az Egyesült Arab Emírségekkel a rákosrendezői fejlesztéssel összefüggésben szerdán.

– közölte a főpolgármester, hozzátéve: a főváros vezetése a budapestiek véleményét kikérve a leghatározottabban lép fel. Karácsony Gergely hangsúlyozta, hogy nem Rákosrendező fejlesztése ellen lépnek fel, hanem annak érdekében, hogy ez a beruházás a budapestiek érdekeit szolgálja. Karácsony Gergely „urbanisztikai rémálomnak” nevezte a hasonló belgrádi beruházást, amelyet nyomasztónak, túlépítettnek és a város klímájára nézve katasztrofálisnak tart.

PestiSracok facebook image

– mondta, hozzátéve: azzal a kormányzati szándékkal egyet is értenek, amely például a földalatti meghosszabbításáról szól. Karácsony Gergely úgy látja, először a budapestieknek, a kormánynak és az önkormányzatnak kell kitalálnia, hogy milyen projekt legyen Rákosrendezőn, és ehhez kell beruházót találni:

Mint mondta, a Fővárosi Önkormányzat kompakt városrészt, parkvárost szeretne Rákosrendezőn, megfizethető lakhatással, a koncepcióról egy korábbi háttérbeszélgetés alapján. Karácsony Gergely bejelentette:

A második Budapesti Lakógyűlés április elején indul.

Forrás: Index; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!