Pesti Srácok

Kórházba került a norvég király

Kórházba került a norvég király

Megérkezett a Scandinavian Airlines orvosi mentőrepülőgépe pénteken a malajziai Langkawi szigetcsoportra, ahol Európa legidősebb uralkodója, V. Harald norvég király fertőzés miatt került kórházba.

Az oslói udvar kedden adott ki nyilatkozatot arról, hogy a 87 éves király malajziai magánútja során kórházba került. A Bernama malajziai hírügynökség értesülései szerint V. Harald a helyi Sultanah Maliha Kórházban lábadozik. A repülést irányító norvég fegyveres erők nem osztottak meg további információt a művelettel kapcsolatban. A TV2 norvég tévé szerint ugyanezzel a Boeing 737-700 típusú repülőgéppel mentettek ki betegeket Ukrajnából tavaly nyáron. A királyi ház pénteki közleményben tudatta, hogy az uralkodó állapota javul, "de még mielőtt hazatérne, néhány napig kórházban kell maradnia kezelés és pihenés céljából". A norvég média értesülései szerint az uralkodó 87. szülésnapjának (február 21.) megünneplésére utazott Malajziába a feleségével együtt.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/NTB/Stian Lysberg Solum

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A 444-nek is jobb lenne, ha a Fidesz nyerne áprilisban

Vezércikk január 12.
Az, hogy Majdan Peti lebaszta a 444-et, tökéletesen bizonyítja, hogy valójában az ellenzéki médiának, és az újságíróiknak is sokkal jobb lenne, ha a Fidesz nyerné a választást áprilisban, és valószínűleg ezt ők is pontosan tudják, de nagy bajban vannak, mert a pénzt meg azért kapják, hogy segítsenek az éppen aktuális reménységnek megbuktatni Orbán Viktort, és gerjeszteni a társadalmi feszültséget.