Pesti Srácok

Levélben kéri Vitézy Dávid az ellenfeleit, hogy tisztességes kampányt folytassanak

Levélben kéri Vitézy Dávid az ellenfeleit, hogy tisztességes kampányt folytassanak

Mivel a kampányok általánosságban egy elég furcsa irányt szoktak venni – gondoljunk csak az elmúlt évek szexvideóira és képeire –, Vitézy Dávid az LMP főpolgármester-jelöltje arra kéri egy levélben az ellenfeleit, hogy ez a mostani önkormányzati választás legyen tisztességes és ne az acsarkodásról és egymás lejáratásáról szóljon, hanem Budapest jövőjéről, szakpolitikai kérdésekről. Vitézy szeretné, ha minden jelölt aláírná ezt a megállapodást, amire feltehetően azért volt szükség, mert miután bejelentette, hogy indul, máris nekiesett Karácsony Gergely azzal, hogy ő a Fidesz embere és betolakodó.

– jelentette Facebook-videójában Vitézy Dávid főpolgármester-jelölt, szakpolitikus. A kép szerint a levél Brenner Koloman (Jobbik), Grundtner András (Mi Hazánk Mozgalom), Szentkirályi Alexandra (Fidesz), valamint Karácsony Gergely (DK, MSZP, Momentum, Párbeszéd) postaládájába érkezik majd. A levél elején rögtön az olvasható, hogy

PestiSracok facebook image

Vitézy Dávid leszögezte: számos kérdésben eltér a véleményük, de hisz abban, hogy közösen példát tudnak mutatni a demokratikus politikai kultúrából.

Ezért arra kéri a jelölteket, hogy a csatolt Tiszta kampányt Budapesten nyilatkozat aláírásával hitelesítsék: „méltó politikai kultúra és tisztességes kampányt” vállalnak. Azt kéri, a jelöltek nyilatkozzanak arról, hogy

  • betartják a hatályos jogszabályokat, a kampányt törvényes keretek között folytatják,
  • a kampányt kizárólag szabályos úton finanszírozzák, ahhoz kormányzati vagy önkormányzati forrást nem használnak fel. És a közfunkciókat se használja fel senki előnyszerzésre.
  • Azt is kéri Vitézy Dávid, hogy a dokumentum aláírásával mindenki vállalja: kampánytámogatást kizárólag átlátható módon fogadnak utalással vagy bankkártyás fizetéssel. „Nem fogadok el anonim készpénzes támogatásokat” – a dokumentum pontjai között.
  • Mindenkinek tartózkodnia kell a személyeskedéstől és a lejáratástól.
  • Vitézy Dávid leszögezte: készen áll nyilvános vitát folytatni a programjáról.
  • Azt kéri a részvevőktől, hogy tartózkodjanak a felelőtlen ígérgetéstől,
  • és az aktivistáival együtt a köztéri hirdetései megrongálásától.

– összegezte a szakpolitikus.

Forrás: Index, fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!