Pesti Srácok

Óbudai Fidesz Kiss Lászlóék korrupciós botrányáról: Az óbudaiaknak joguk van tudni az igazságot!

Óbudai Fidesz Kiss Lászlóék korrupciós botrányáról: Az óbudaiaknak joguk van tudni az igazságot!

Bár Kiss László, DK-s polgármester frakciónk kezdeményezésére kénytelen volt rendkívüli testületi ülést összehívni az óbudai korrupciós botrány miatt, egyetlen kérdésre sem volt hajlandó érdemben válaszolni – olvasható az óbudai Fidesz közleményében.

A közleményben azt írják: a korrupciós botrányt leplezni próbáló baloldali pártok egyhangúan a cinkos hallgatást választották és nem szavazták meg a mindenre kiterjedő vizsgálat elrendelését.

– olvasható a közleményben, amelyben hozzáteszik, hogy az óbudai Fidesz-frakció nevében ismét kezdeményezik a testület azonnali összehívását, mert – mint írják – az óbudaiaknak joguk van tudni az igazságot.

PestiSracok facebook image

Portálunk alig egy hete számolt be a Gyurcsány-párt legújabb korrupciógyanús ügyletéről, amelynek során egy nulla alkalmazottal rendelkező, hárommillió forintos törzstőkéjű kis kft. több milliárdos közbeszerzést nyert el újságkiadásra a DK-s vezetésű óbudai önkormányzatnál. Egy másik krumplit osztott, okosórát szállított, majd eltűnt, áttette székhelyét Romániába. Hárman letartóztatásban vannak, egy gyanúsított bűnügyi felügyelet alatt. A polgármester terel és politikai lejáratást sejtet, miközben az ügy egészen egyértelműnek tűnik. Portálunk ráadásul ellátogatott a legutóbbi testületi ülésre is, ahol megpróbáltuk elkapni Kiss Lászlót is, hogy kérdőre vonjuk a mutyigyanús ügyben, azonban a polgármester angolna módjára csusszant el a sajtó elől. Mint később a folyosón megtudtuk, órákkal előbb érkezett a városházára, hogy elkerülje a sajtót, majd a mozgássérültek számára fenntartott kijáraton eliszkolt.

Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!