Pesti Srácok

Terrorcselekményre készülő embereket vettek őrizetbe Svédországban

Terrorcselekményre készülő embereket vettek őrizetbe Svédországban

A svéd rendőrség őrizetbe vett négy embert, akik a gyanú szerint szélsőséges iszlamista erőszakhoz köthető terrorcselekmények és fegyveres támadások elkövetésére készültek – közölte csütörtökön a svéd belbiztonsági szolgálat (SÄPO).

– közölte a SÄPO szóvivője. A szóvivő további részleteket nem osztott meg az Iszlám Államhoz köthető szálakról, a gyanúsítottak kilétéről vagy a feltételezett támadás természetéről. A rendőrség közlése szerint az őrizetbe vételt kiterjedt nyomozás előzte meg, számos helyen tartottak házkutatást. A svéd média már korábban beszámolt arról, hogy a gyanúsítottakat a biztonsági szolgálat által irányított rendőrosztag vette őrizetbe a Stockholmtól délre fekvő Tyresö településen. Az Expressen című lap szerint a lakók erős robbanásokat hallottak, amikor a rendőrök ostrom alá vették egy iszlamista szervezet helyiségeit.

A svéd titkosszolgálat tavaly augusztusban a belpolitikai és nemzetközi feszültségeket is okozó Korán-égetések miatt az ötszintes skálán hármasról négyesre emelte a terrorkészültségi fokozatot.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Björn Larsson Rosvall (illusztráció)

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy hangfelvételen Balatonalmádi jegyzője

Exkluzív 2022 március 7.
Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy nyilvánosságra került hangfelvételen Balatonalmádi alig két hete kinevezett jegyzője. A mindössze 25 másodperces hanganyag egy hacker által üzemeltetett online blogfelületen bukkant fel hétfőn délután, amit – a címzés szerint – több szerkesztőségnek is elküldtek. Az üzenetből az is kiderül, hogy több felvétel is létezik, ezek alapján pedig igencsak megkérdőjelezhető a helyi választási irodát is vezető Gáspár-Fekete Judit függetlensége, illetve az, hogy vajon miként lehet felelősséget vállalni az április 3-i választás szabályos lebonyolításáért...?