Pesti Srácok

Trump vereséget szenvedett Washingtonban

Trump vereséget szenvedett Washingtonban

A BBC arról ír, hogy Nikki Haley legyőzte Donald Trumpot a washingtoni republikánus előválasztáson: Haley a szavazatok 62,9 százalékát szerezte meg a fővárosban, Trump a 33,2 százalékát. Hozzáteszik: Nikki Haley most tudott először győzni a 2024-es republikánus elnökjelöltségért folyó kampányban.

Hangsúlyozzák azonban, hogy Trump így is óriási előnnyel vezet Haley előtt, hiszen szombaton Missouriban, Idahóban és Michiganben is nagyot nyert, így ő lehet Joe Biden kihívója a novemberi választáson. Haley arra játszhat, hogy vagy elítélik Trumpot a novemberi választás előtt egyik ügyben, és nem indulhat, vagy hosszú távra tervez, ha ugyanis Trump győz, többször nem indulhat, ha pedig veszít, akkor a republikánusoknak új ember kell a hatalom visszaszerzéséhez. Megírták: kedden 13 államban, köztük a legnépesebbekben, Texasban és Kaliforniában lesz előválasztás.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.