Pesti Srácok

Az oroszok által állítólag elrabolt ukrán gyerekek a törvényes gyámjaikkal érkeztek Németországba

Az oroszok által állítólag elrabolt ukrán gyerekek a törvényes gyámjaikkal érkeztek Németországba

A törvényes gyámjával együtt érkezett Németországba az ott "megtalált" ukrán gyermekek többsége, akiket az ukrán média szerint Oroszország "elrabolt" a háborús övezetből – közölte a német Szövetségi Bűnügyi Hivatal (BKA) csütörtökön az orosz állami RT televízió német szerkesztőségével (RT DE).

A BKA szerint a kiskorúakat több esetben Oroszországon keresztül, illegálisan vitték el Ukrajnából. A hivatal ugyanakkor nem részletezte, hogy pontosan kik, hogyan, mikor tették ezt, és hány gyerekkel. Az RT DE által közölt német tájékoztatás szerint az "elrabolt" gyerekek listáit az ukrán fél állította össze, majd nemzetközi szervekhez fordult, hogy megállapítsák tartózkodási helyüket.

– reagált Marija Lvova-Belova orosz gyerekjogi biztos az Oroszország által "elrabolt" és Németországban megtalált 161 ukrán gyermek ügyére reagálva. Az ukrán országos rendőrség szerdán Facebook-oldalán azt az információt közölte, hogy az ukrán rendfenntartóknak német kollégáikkal együttműködve sikerült azonosítaniuk 161 ukrán gyermeket Németországban, akiket "Oroszország hurcolt el otthonukból". A közlemény szerint erről azon a megbeszélésen esett szó, amelyet Ivan Vihivszkij, az ukrán országos rendőrfőnök Berlinben folytatott Holger Münchhel, a német Szövetségi Bűnügyi Hivatal vezetőjével.

PestiSracok facebook image

– állította az ukrán rendőrség.

A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tárgyalás-előkészítő kamarája tavaly március 17-én elrendelte Vlagyimir Putyin orosz elnök és Lvova-Belova letartóztatását, azzal vádolva meg őket, hogy "törvényellenesen hurcoltattak el gyerekeket Ukrajnából". Moszkva ezzel kapcsolatban rámutatott, hogy – egyébként Washingtonhoz és Pekinghez hasonlóan – nem ismeri el az ICC joghatóságát, és számára jogi szempontból minden döntése semmis.

Fotó: MTI/EPA/Vjacseszlav Gladkov belgorodi kormányzó

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!