Pesti Srácok

Frank Füredi: a szólásszabadság már egyáltalán nem fontos a baloldali politikusoknak

Frank Füredi: a szólásszabadság már egyáltalán nem fontos a baloldali politikusoknak

Ma már mindenki látja, hogy a szólásszabadság nem fontos a baloldali politikusoknak – nyilatkozta Frank Füredi, a Mathias Corvinus Collegium brüsszeli központjának (MCC Brussels) vezetője Brüsszelben, csütörtökön.

Füredi azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy az e heti kétnapos Nemzeti Konzervativizmus Konferenciát (NatCon) három brüsszeli polgármester is megpróbálta betiltani, de a rendezvény végül lezajlott. Az MCC Brussels csütörtökre összehívta "a média és a szólásszabadság fenntartása mellett elkötelezettek gyűlését", amelynek célja, hogy nyilatkozatot adjon ki a szólásszabadság védelmében.

Frank Füredi nyilatkozatában kiemelte: a brüsszeli incidens után már senki nem taníthatja Magyarországnak, "hogy hogyan kell viselkedni", mivel az események rávilágítottak, hogy "Magyarország sokkal szabadabb ország, mint Belgium". Hozzátette, hogy a liberális belga szövetségi kormányfő, Alexander de Croo annak ellenére, hogy "nem szereti a magyar politikát", kimondta, hogy az országában ilyen jellegű betiltások nem történhetnek meg.

Füredi hozzátette, hogy a konferencia ellehetetlenítésére tett kísérletek tulajdonképpen "nagyon jó reklámot" csináltak a rendezvénynek; a professzor nemcsak Európából, de a tengerentúlról is biztató üzeneteket kapott. Arra is felhívta a figyelmet, hogy várhatóan Magyarországot támadni fogják majd a júliustól kezdődő uniós magyar elnökség folyamán. Frank Füredi aláhúzta: a csütörtöki rendezvény célja az volt, hogy összehozzon olyan embereket, akiknek fontos a szólásszabadság védelme Brüsszelben, mert ez számukra fontos kérdés, és ezért harcolni fognak érte.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!