Pesti Srácok

Minden bizonnyal bajnoki címet ér a Fradi mai győzelme! - Labdarúgó NB I: Ferencváros-Paks 1-0 (0-0)

Minden bizonnyal bajnoki címet ér a Fradi mai győzelme! - Labdarúgó NB I: Ferencváros-Paks 1-0 (0-0)

Alighanem ténylegesen is eldőlt a bajnoki aranyérem sorsa, miután a labdarúgó NB I mai rangadóján a címvédő Ferencváros Traoré hajrában szerzett góljával 1-0-ra legyőzte legfőbb üldözőjét, a Paksot. Ezzel a Fradi előnye nyolc pontra nőtt az atomvárosiakkal szemben, miközben egy meccsel kevesebbet játszott a Tolna vármegyei csapatnál.

Elképesztő hangulat, szinte teljes telt ház fogadta a csapatokat az Üllői úti Groupama Arénában, vagyis minden adott volt ahhoz, hogy egy fantasztikus rangadót láthassunk. A két edző is hozzátette ehhez a magáét, hiszen Dejan Sztankovics és Bognár György támadó szellemű összetételben küldte pályára saját együttesét.

Összeállítások

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Cissé, Abena, Civic – Maiga, Loncsar – Zachariassan, Abu Fani, Marquinhos – Varga B. Paks: Szappanos – Lenzsér, Kinyik, Szélpál – Kovács, Mezei, Windecker, Papp, Szabó – Skribek, Könyves.

PestiSracok facebook image

Első félidő

Gyors hazai lehetőséggel indult a találkozó, de Varga fejese Marquinhosban akadt el. Továbbra is a Fradi maradt támadásban, de vagy nem jutottak el érdemi helyzetig, vagy Szappanos volt magabiztos. Akadt azonban, amikor a magabiztosságnál többre is szükség volt a vendégek hálóőrétől, és ekkor bravúrokra is képes volt a válogatott keretben is számításba vett kapus. A 24. percben láthattuk az első komoly vendéghelyzetet, Könyves lövését azonban Dibusz kivédte. Két perccel később háromszor is Szappanos mentett, amikor előbb Zachariassen lövését, majd Abu Fani két próbálkozását is hárítani tudta. A 31. percben újabb Szappanos-parádét láthattunk. Marquinhos lépett ki a bal oldalon, remekül tálalt a középen érkező Zachariassen elé, aki ajtó-ablak helyzetben lőhetett, ám a kiváló ütemben kimozduló Szappanos bravúrral hárított. A 41. percben kis híján tömegverekedés tört ki a pályán. Kovács szabálytalankodott a meglóduló Marquinhossal szemben a kispadok előtt, amiből nagy perpatvar kerekedett. Abu Fani elterült a földön, miután Kinyik elrántotta őt Windecker elől, és a kedélyek csak percek múlva nyugodtak le, de szerencsére nem történt komolyabb baj. Karakó játékvezető végül három sárgát is kiosztott, Kinyik, Windecker és a padról hevesen reklamáló Böde „sárgult be”.

Fotó: a Paksi FC hivatalos oldala

Második félidő

A szünetben csak Bognár György cserélt egyet, Kovács helyett Vas folytatta a játékot. A Fradi fölénye továbbra is megmaradt, mint ahogyan Szappanos elképesztő formája is. A vendégek kapusa előbb Csivics lövését, majd az 58. percben Varga Barnabás fejesét védte bravúrral. A 68. percben vastapssal köszöntötte a hazai publikum a Paksban csereként pályára lépő Böde Dánielt - Könyvest váltotta. Rajta kívül Skribek is lejött, az ő helyén Szabó Bálint folytatta. A következő percben Varga ollózását hatástalanította Szappanos. Az utolsó húsz percben folyamatosan frissítette csapatát Sztankovics, bejött Ben Romdan, Szevikjan, Kodro és Traoré is, jelezve azt, hogy a hazai csapat a három pontért hajt. Bár Szabó Bálint révén a Paks is veszélyeztetett, végül a Fradi szerezte meg a mindent eldöntő találatot. A 89. percben Ben Romdan cselezte le magát a jobb oldalon egészen az alapvonalig, középre kanyarított, és Traoré mindenkit megelőzve a rövid sarokba perdített (1-0).

Fotó: a Paksi FC hivatalos oldala

A hátralévő percekben - noha Ben Romdan a kapufát eltalálta - már nem született újabb gól, ám a Ferencváros így is meg tudta nyerni a nagy rivális elleni rangadót, amellyel nyolcpontosra hizlalta a különbséget a Pakssal szemben. Miután a Fradi egy meccsel még kevesebbet is játszott, mint üldözője, így ezzel a sikerrel hatalmas lépést tett az újabb bajnoki cím felé.

Vezető kép: a Paksi FC hivatalos honlapja

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!