Pesti Srácok

Nyílt levélben fordultak az EP elnökéhez konzervatív képviselők a NatCon konferencián történt atrocitások miatt

Nyílt levélben fordultak az EP elnökéhez konzervatív képviselők a NatCon konferencián történt atrocitások miatt

Gál Kinga, a Fidesz alelnöke, valamint több jobboldali EP-képviselő nyílt levélben fordult Roberta Metsola EP-elnökhöz, miután Brüsszel liberális vezetése megpróbálta ellehetetleníti a NatCon nevű nemzetközi konzervatív konferencia megrendezését, ahol egyébként végül többek között Orbán Viktor miniszterelnök is felszólalt.

Emlékezetes: múlt héten megdöbbentő hírek érkeztek Brüsszelből, amikor kiderült, két kerületi polgármester két különböző szállodát fenyegetett meg, hogy ellehetetlenítse a nemzetközi konzervatívok brüsszeli fórumát. Egy harmadik kerületi vezető pedig kihívta a rendőrséget, amikor végül mégis sikerült tető alá hozni az eseményt.

A közleményben emlékeztetnek: az eredeti helyszín, a Concert Noble a konferencia előtt egy nappal Philippe Close polgármester nyomására visszamondta a rendezést, majd az új helyszín, a Sofitel Brussels Europe is kihátrált a rendezvény mögül, állítólagos közbiztonsági aggályok miatt. A szervezők végül egy harmadik helyszínen, a Claridge rendezvényközpontban tudták megrendezni a konferenciát, amelyet azonban a rendezvény kezdete után nem sokkal megszállt a rendőrség. Felidézik továbbá: mint kiderült, Saint-Josse-ten-Noode kerület polgármestere, Emir Kir határozatot hozott a NatCon betiltására, mégpedig a totalitárius diktatúrákat idéző abszurd és elfogult politikai indokokkal.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozza a közlemény.

– követelik a közleményben, amelyet hat konzervatív képviselő jegyzett.

Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!