Pesti Srácok

Sikeresen zárult a zöld energiáról szóló online konzultáció

Sikeresen zárult a zöld energiáról szóló online konzultáció

A zöld energia a magyar gazdaság jövője, ezért a kormány elkötelezett a zöld energia használatának és tárolásának növelésében. A most záruló, "Közös ügyünk a zöldenergia" elnevezésű online konzultáció célja is az volt, hogy erősítsük a zöldenergiáról szóló társadalmi párbeszédet. Soha ilyen sokan nem tudták még elmondani véleményüket erről a témáról, több mint 70 ezren töltötték ki a 13 kérdésből álló felmérést. Minden válaszadónak köszönjük a véleményét, amelyet a zöld energiáról szóló döntéseknél figyelembe fogunk venni – írja közleményében a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

A kérdésről mondhatták el véleményüket, amelyek alapjaiban meghatározzák a hazai zöldenergia-politikát. Többek között ilyen a napelemek telepítésének kérdése, az elektromos közlekedés állami támogatása, a szabályozási rendszer, a megújuló energia népszerűsítése és a zöldenergia hazai közlekedésben betöltött szerepe. A kérdéssorral felmérhető, hogy a lakosság részéről hol a legnagyobb a zöldenergiára való átállás igénye, és ennek megfelelően indulhatnak a jövőben különböző támogatási programok. A zöldenergia megtermelése mellett rendkívül fontos annak eltárolása is. Az utóbbi időben több olyan program indult, amelyek támogatják a háztartások és a vállalkozások zöldenergia-tárolási kapacitásainak bővítését, hogy az azonnal igénybe nem vett zöldenergiát később is fel lehessen használni, hiszen az energiára nemcsak a termelése pillanatában van szükség, hanem akkor is, amikor az időjárásfüggő megújulók nem termelnek.

A világban gyors energetikai fejlődés, komoly fordulat zajlik, amit újabb ipari forradalomnak is hívható. Magyarország időben lépett, jelenleg az élmezőnyben van Európában és világviszonylatban is a zöldenergia gyakorlatba való átültetésében, azonban ezt a pozíciót meg kell tartani. Fontos Magyarország energiaszuverenitásának növelése, ehhez kellenek a megújuló energiaforrások, a gázüzemű erőművek és az atomenergia is; az energiapolitikában az ellátásbiztonságot, az árakat és a fenntarthatóságot együtt kell kezelni.

Brüsszel háborúpárti és elhibázott szankciós politikája komoly energiaválságot okozott Európában, ami felhívta a figyelmet a tiszta, biztonságos és megfizethető árú energiára. Magyarország Kormánya ebben az elhúzódó háborús időszakban is fenntartja a csökkentett lakossági rezsidíjakat, ezzel együtt a magyarországi energiatermelésre is komoly hangsúlyt fektet. A "Közös ügyünk a zöldenergia" online párbeszéd célja az volt, hogy a társadalommal közösen azonosítsuk a zöldátállás legfontosabb stratégiai tématerületeit. Az állampolgári véleményeket a jövőben figyelembe fogjuk venni a döntéseknél.

PestiSracok facebook image

Forrás: Kormányzati Tájékoztatási Központ; Fotó: MTI/Varga György

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.