Pesti Srácok

Szavazóból ellenfél: Vitézy Dávid 2019-ben Karácsony Gergelyre szavazott

Szavazóból ellenfél: Vitézy Dávid 2019-ben Karácsony Gergelyre szavazott

2019-ben én is Karácsony Gergelyre szavaztam, de pont azért indulok el ezen a választáson, mert azt látom, hogy azokban az ügyekben sem lépett előre, ahol a kormányzat által egyre szűkebbre szabott keretek között is tudott volna – vallotta be az LMP főpolgármester-jelölje a Facebookon.

Vitézy Dávid a bejegyzésében kiemelte, hogy melyek azok a vállalásai Karácsony Gergelynek, amiket nem valósított meg, de az LMP jelöltje megteszi, ha nyer a választáson. Ezek között említette:

  • A városházi közpark megépítése, amely a következő főpolgármesterre marad.
  • Bérlakáskínálat bővítése – Vitézy a programjában 10 ezer új szolgálati lakás építését vállalja.
  • A 42-es villamos meghosszabbítása a Havanna-lakótelepre, amelynek kérdése Karácsony kampányában hirtelen előkerült, de még a tervezési közbeszerzést sem írták ki. A valós munka a következő főpolgármesterre marad.
  • A Bajcsy-Zsilinszky úti villamos beruházásának újraindítása, amelynek a megvalósítására még a tervezési közbeszerzést sem írta ki a BKK, de a főpolgármester immár a ciklusban harmadszorra is bejelentette a projektet. Nemcsak a megvalósítás, de a tervezés is a következő főpolgármesterre marad.
  • Szállodahajók kitelepítése a belvárosból és a pesti rakpart megújítása: a valós munka, a végrehajtás és a megvalósítás, az új szabályozásnak a rengeteg turisztikai és hajós vállalkozással való végigtárgyalása, és persze a pesti rakpart teljes értékű megújítása egy új sétánnyal teljes egészében a következő főpolgármesterre marad.

A vallomás sokkoló, de úgy tűnik, vannak még gyógyult Karácsony-fanok.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!