Pesti Srácok

Bayer Zsolt: Sosem volt ennyire aktuális a Békemenet

Bayer Zsolt: Sosem volt ennyire aktuális a Békemenet

Június elsejére hirdette meg a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA) az idei Békemenetet. A bejelentés kapcsán Bayer Zsolt kijelentette, hogy ennyire még soha nem volt aktuális a rendezvény megszervezése.

Bayer Zsolt a Hír TV-nek elmondta: a következő, június 1-jei Békemenet talán sosem volt ennyire aktuális.

Ennyire aktuális maga az elnevezés, tehát hogy békemenet, talán még soha nem volt. Európa – valami rejtélyes oknál fogva – úgy döntött, hogy eszkalálni akarja a háborút, és nekünk minden lehetséges eszközzel föl kell lépnünk ez ellen. Magyarországot kétszer rángatták bele világháborúba, és mind a kétszer a legtragikusabb módon keveredtünk ki belőle

 

– fogalmazott a publicista.

PestiSracok facebook image

Június 1-jére tehát Magyarország maradjon a béke szigete! mottóval békemenetet szervez a Civil Összefogás Fórum – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA). Mint kiderült, „szimpatizánsaik, a szellemi honvédők” már hosszú ideje, több levélben fogalmazták meg kérésüket, hogy ismét legyen békemenet.

A június 9-i európai parlamenti és az önkormányzati választás pedig teljes mértékben alátámasztja, hogy szükséges megtartani ezt a rendezvényt

– jelentette ki az Origónak Csizmadia László, a szervezet elnöke.

Forrás: HírTV, Origo; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.