Pesti Srácok

Marine Le Pen azt üzente Giorgia Meloninak, hogy együtt győzni tudnak Európában

Marine Le Pen azt üzente Giorgia Meloninak, hogy együtt győzni tudnak Európában

Együtt győzünk Európában, nem halaszthatjuk el a mostani lehetőséget – hangoztatta Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés (RN) vezetője a Corriere della Sera című olasz napilapban vasárnap, politikai egységet szorgalmazva az olasz jobboldalt vezető Giorgia Melonival.

Marine Le Pen úgy vélte, hogy az Olasz Testvérekkel (FdI) fenntartott egység segítségével a jobboldali erők a második legnagyobb frakciócsoporttá válhatnak az Európai Parlamentben a júniusi választásokat követően. Kifejtette, hogy Melonival egyetértenek az Európát érintő leglényegesebb kérdésekben, a többi között abban, hogy "vissza kell szereznünk az országaink feletti ellenőrzést".

– mondta Marine Le Pen a Corriere della Serának. A jobboldali politikus szerint Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság távozó elnöke "tudja, hogy lejárt az ideje, és szavazatokat igyekszik vásárolni". Marine Le Pen szerint az RN EP-képviselői "soha nem fognak Ursula von der Leyenre szavazni, aki pusztító politikát folytatott az európai népek számára".

PestiSracok facebook image

– fogalmazott a francia politikus.

Giorgia Meloni az FdI elnöke, és egyben az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) európai pártcsalád vezetője is. Meloni pénteken úgy nyilatkozott, hogy az ECR bizonyos témákban, ahogyan eddig is történt, továbbra is együtt kíván működni az Identitás és Demokrácia (ID) európai frakciójával, amelynek a Nemzeti Tömörülés és a Matteo Salvini vezette Liga olasz kormánypárt is a tagja. Meloni hangsúlyozta, hogy az Európai Konzervatívok és Reformerek, valamint az Identitás és Demokrácia nem terveznek fúziót.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!