Pesti Srácok

Szijjártó: Magyarország minden nyomásgyakorlás ellenére ki fog maradni a NATO őrült akciójából

Szijjártó: Magyarország minden nyomásgyakorlás ellenére ki fog maradni a NATO őrült akciójából

Magyarország minden nyomásgyakorlás ellenére is ki fog maradni a NATO őrült akciójából, ez azonban hosszú küzdelem lesz, amiben fontos pont az idei európai parlamenti választás, amikor az emberek véleményt mondhatnak háború vagy béke kérdéséről – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán, Londonban.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető brit kollégájával, David Cameronnal folytatott megbeszélését követően emlékeztetett, hogy előző nap a NATO-tagállamok elé tárták a javaslatot, amelynek alapján az észak-atlanti szövetség ezután fokozott szerepet játszana az ukrán katonák kiképzésében, a fegyverszállítás koordinálásában, valamint százmilliárd eurót különítenének el Kijev támogatására. Arról is beszámolt, hogy a javaslat keddi tárgyalásakor világossá vált, hogy "nem igazán akarják nekünk engedni, hogy mi ezekből a közös akciókból kimaradjunk, márpedig világos, hogy mi ki fogunk maradni ezekből az akciókból".

– mutatott rá.

PestiSracok facebook image

– figyelmeztetett.

– hangsúlyozta.

– jegyezte meg. Szijjártó Péter arra is kitért, hogy ezzel a javaslattal a NATO a saját vörös vonalait átlépve, öles léptekkel halad a háborúba, pedig a közvetlen konfrontáció a harmadik világháború kirobbanásának veszélyével járna. Szavai szerint "háborúpárti javaslatról" van szó, amely abból indul ki, hogy "az ukrajnai háború, az a mi háborúnk", márpedig a magyar álláspont ezzel homlokegyenest ellentétes.

– jelentette ki.

– vélekedett. Hozzátette, hogy a fegyveres konfliktusnak nem lehet megoldása a csatatéren, egyik fél sem tud felülkerekedni a másikon, ezért egyedül diplomáciai rendezés képzelhető el. A miniszter végül közölte, hogy Magyarország és az Egyesült Királyság szövetségesek, amelyek bizonyos kérdésekben abszolút egyetértenek, míg másokban egyáltalán nem. Példaként említette előbbiekre az atomenergiával szembeni diszkrimináció elleni fellépést és az európai versenyképesség javítását.

– fogalmazott.

– fűzte hozzá.

– folytatta.

– összegzett.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.