Pesti Srácok

Szijjártó Péter: a magyar-bajor kapcsolat a kölcsönös tiszteletre, megbecsülésre és barátságra épül

Szijjártó Péter: a magyar-bajor kapcsolat a kölcsönös tiszteletre, megbecsülésre és barátságra épül

Magyarország és Bajorország kapcsolata a kölcsönös tiszteletre, megbecsülésre és barátságra épül, így mind a két fél kész a hazánk számára kulcsfontosságú együttműködés további fejlesztésére - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint tárcavezető a Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) képviselőivel közös sajtóértekezletén leszögezte, hogy napjainkban, a válságok korszakában különösképpen felértékelődött a barátságok és a kölcsönös tiszteletre alapuló együttműködések jelentősége.

- mondta. Majd üdvözölte, hogy a viszony további fejlesztése iránti szándék mindkét fél részéről adott, márpedig szavai szerint ez az együttműködés kulcsfontosságú hazánk számára, hiszen az ez irányú kereskedelem és beruházások alapvetően határozzák meg a magyar gazdaság teljesítményét.

PestiSracok facebook image

- közölte.

- tette hozzá.

Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a német tartományok közül Bajorország az első számú kereskedelmi partner és a harmadik legjelentősebb beruházási forrás, tavaly a magyar-német külkereskedelem több mint egynegyede Bajorországgal bonyolódott, a németországi export több mint harmada ide érkezett, míg a hazánkban beruházó német vállalatok között 27 százalék a tartomány részesedése.

Emlékeztetett ennek kapcsán arra is, hogy a kormány több bajor vállalattal is stratégiai együttműködési megállapodást kötött, és közöttük a Siemens, az Audi és a Knorr-Bremse szerepe pedig különösen nagy a hazai gazdaság növekedésében.

- sorolta. A miniszter arra is kitért, hogy a kormány a közelgő magyar európai uniós elnökség alatt kifejezetten a kontinens gazdasági versenyképességének javítására, a szabályozások racionálissá tételére, ekképpen pedig a bürokratikus akadályok megszüntetésére kíván koncentrálni.

- mondta.

- fűzte hozzá.

Forrás: MTI, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!