Pesti Srácok

Verőcei hajótragédia: néhány órája megtalálták Sződligetnél Varga Márton holttestét

Verőcei hajótragédia: néhány órája megtalálták Sződligetnél Varga Márton holttestét

Visszaadta a Duna Varga Márton holttestét. A 19 évesen elhunyt szegedi diák egyike volt annak a motorcsónaknak az utasai közül, akik szombaton eltűntek a Dunában. Motorcsónakjuk Verőce magasságában nagy sebességgel ütközött a hegymenetben haladó MS Heidelberger szállodahajóval. A csónakon hét utas és a kishajóvezető volt, valamennyien a folyóba zuhantak. Kettejük holttestét néhány óra múlva megtalálták a rendőrök. Egy olasz túlélő a partra jutott és tanúvallomásában elmondhatta: az ittas kishajóvezető szlalomozott a Dunán teljes szélességben, amikor a szállodahajónak csapódtak.

A BRFK Facebook-oldalán közölték a hírt: megtalálták Márton holttestét.

A tragédia napján megtalált két áldozat egyike az isaszegi Berki Boglárka volt. Ő és Varga Márton a szegedi Alföldi ASzC Kiss Ferenc Erdészeti Technikum 13. osztályos tanulói voltak. Ám nemcsak osztálytársak voltak, hanem egyben egy párt is alkottak.

PestiSracok facebook image

Szombaton este Nagymaroson egy társaságban szórakoztak, utána indultak utolsó útjukra a motorcsónakkal: Dunakeszin volt szállásuk, ott akartak éjszakázni.

A társaság parton maradt tagjai elmondták: Márton a csónakba való beszállás előtt megkérte Boglárka kezét, a lány örömmel mondott igent...

Boglárkát pénteken kísérik végső nyughelyére Isaszegen. Márton nélkül...

Kiemelt kép:

A 19 éves Márton holttestét Sződligetnél találták meg a Dunában (Fotó: BRFK)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!