Pesti Srácok

A Magyar Honvédség vezetőivel egyeztetett Sulyok Tamás

A Magyar Honvédség vezetőivel egyeztetett Sulyok Tamás

Sulyok Tamás köztársasági elnök a Honvéd Vezérkar vezetőjével és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat főigazgatójával egyeztetett szerda délelőtt a Sándor-palotában. A témák között volt a világ válságövezeteinek helyzete, a Magyar Honvédség jelenlegi állapota és az esetleges jövőbeli változása is.

A világ válságövezeteinek helyzetéről, valamint a Magyar Honvédség aktuális feladatairól is tájékoztatta Sulyok Tamás köztársasági elnököt Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar vezetője és Tajti Norbert tábornok, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat főigazgatója szerdán, a Sándor-palotában, Budapesten.

– nyilatkozta az eseményt követően Kun Szabó István vezérőrnagy, főhadsegéd a helyszínen, újságíróknak. Hozzátette, hogy a Honvéd Vezérkar vezetője általános tájékoztatást adott a Magyar Honvédség jelenlegi állapotáról, technikai és személyi feltételeiről, valamint a honvédségben zajló folyamatokról, amelyek a jövőbeli változásokat esetleg generálni fogják.

PestiSracok facebook image
Sulyok Tamás köztársasági elnököt (j2) a világ válságövezeteinek helyzetéről, valamint a Magyar Honvédség aktuális feladatairól is tájékoztatja Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar fõnöke (b1) és Tajti Norbert tábornok, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat főigazgatója (b2) a Sándor-palotában, Kun Szabó István vezérőrnagy, az államfő főhadsegédje (j1) jelenlétében 2024. június 12-én. Fotó: MTI/Bruzák Noémi

– hangsúlyozta Kun Szabó István.

– fűzte hozzá.

Mindeközben Orbán Viktor miniszterelnök Jens Stoltenberggel, a NATO főtitkárával találkozott, és tárgyalt a katonai szövetség júliusi csúcstalálkozójáról és az orosz–ukrán háborúról.

Forrás: Index; Fotó:

MTI/Bruzák Noémi

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.