Pesti Srácok

A Momentum Karácsony, a Jobbik Vitézy támogatására buzdít Szentkirályi Alexandra visszalépése után

A Momentum Karácsony, a Jobbik Vitézy támogatására buzdít Szentkirályi Alexandra visszalépése után

Szentkirályi Alexandra főpolgármester-jelöltségtől való visszalépésére reagálva Soproni Tamás momentumos politikus Karácsony Gergely jelenlegi főpolgármester, Brenner Koloman jobbikos politikus pedig Vitézy Dávid támogatására buzdított.

Soproni Tamás, Terézváros momentumos polgármestere Facebook-oldalán úgy fogalmazott:

A momentumos politikus Karácsony Gergely támogatására buzdított. Úgy vélte, Szentkirályi Alexandra visszalépésével végképp eldőlt, hogy aki Vitézy Dávidra és a listájára szavaz, az a Fideszre szavaz.

PestiSracok facebook image

Brenner Koloman, a Jobbik – Konzervatívok frakcióvezető-helyettese, a párt korábbi főpolgármester-jelöltje a Facebookon azt írta:

A jobbikos politikus szerint két esélyes jelölt maradt a szavazólapon: Karácsony Gergely jelenlegi főpolgármester, "aki a balliberális pártok gyámsága alatt kénytelen irányítani a várost és most is Gyurcsány Ferencre támaszkodik", és Vitézy Dávid, aki szakmai felkészültséggel, hitelességgel és nem miniszterelnöki ambíciókkal szolgálja pártpolitikai csatározásoktól mentesen Budapestet.

– fogalmazott. Brenner Koloman azt kérte: a főpolgármester-választáson Vitézy Dávidot, az európai parlamenti választáson pedig a Jobbik – Konzervatívok listavezetőjét, Róna Pétert támogassák a választópolgárok. Brenner Koloman áprilisban jelentette be, hogy visszalép a főpolgármester-jelöltségtől Vitézy Dávid javára.

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltje pénteken reggel jelentette be, hogy visszalép, és támogatóit arra kérte, hogy szavazzanak Vitézy Dávidra. Ezek után a főpolgármesteri pozícióért Karácsony Gergely jelenlegi főpolgármester, a Párbeszéd-Zöldek–DK–MSZP jelöltje, Vitézy Dávid, az LMP és a Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület főpolgármester-jelöltje és Grundtner András, a Mi Hazánk Mozgalom főpolgármester-jelöltje maradt versenyben.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!