Pesti Srácok

A Republikánus Párt egységét emelte ki Donald Trump Washingtonban

A Republikánus Párt egységét emelte ki Donald Trump Washingtonban

Donald Trump a Republikánus Párt egységét méltatta csütörtökön, miután találkozott a Kongresszus republikánus tagjaival.

A volt elnök és egyelőre nem hivatalos republikánus elnökjelölt zárt ajtók mögött találkozott először a kongresszus alsóháza, a képviselőház republikánus tagjaival, azt követően pedig felsőház, a szenátus republikánus tagjaival egyeztetett, és tájékoztatta őket elnökjelölti programjáról. A Republikánus Pártnak a képviselőházban többsége van, a szenátusban ugyanakkor kisebbségi szerepben politizálnak.

A tanácskozások után Donald Trump úgy fogalmazott, hogy "óriási az egység", és azt ígérte, hogy megválasztása esetén a kormányzásba a "józan észt" hozza majd vissza.

A megbeszélésekről kiszivárgott információk szerint a politikus élesen kritizálta a szövetségi igazságügyi minisztériumot az ellene indult szövetségi bűnperek miatt, de azt hangoztatta, hogy azoknak köszönhetően csak növekedett a népszerűsége.

PestiSracok facebook image

Egy republikánus képviselő, Eric Burlison arról számolt be, hogy a megbeszélésen szóba kerültek külpolitikai témák, így az orosz hadihajók megjelenése Kubában, ami miatt a republikánus jelölt Joe Biden elnök politikáját okolta.

Donald Trump elnöki hivatalból való távozása, 2021 januárja óta először kereste fel az amerikai főváros törvényhozási negyedét, a Capitol Hillt.

A volt elnök csütörtökön Washingtonban részt a legnagyobb amerikai vállalatok vezetőit tömörítő szervezet kerekasztal-beszélgetésén is, ahol gazdasági elképzeléseit ismertette velük. Az eseményre meghívást kapott Joe Biden is, aki külföldön tartózkodik, így kabinetvezetője beszélt az újraválasztásra törekvő demokrata elnök további gazdaságpolitikai terveiről.

MTI; Fotó: MTI/AP/Evan Vucci

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!