Pesti Srácok

Bóka János: a sikeres magyar elnökség egész Európa sikere lesz

Bóka János: a sikeres magyar elnökség egész Európa sikere lesz

Ha elnökségünk sikeres lesz, az olyan politikai tőkét jelent számunkra, ami bővítheti Magyarország politikai mozgásterét - mondta az európai uniós ügyekért felelős miniszter a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.

Bóka János szavai szerint a legfontosabb, hogy egy sikeres magyar elnökség egész Európa sikere lesz. "Célunk, hogy az európai uniós intézményi átmenet zökkenőmentesen menjen végbe" - fogalmazott, hozzátéve: az átmeneti időszakban a Tanács és a Tanácsot irányító soros elnökség képviseli a folytonosságot és a stabilitást. Közölte azt is, hogy

Előrelépést terveznek továbbá az Európai Unió és Törökország kapcsolataiban, valamint előmozdítják Bulgária és Románia teljes körű schengeni csatlakozását - ismertette a miniszter, aki elmondta azt is, hogy tervben van egy EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozó is."

PestiSracok facebook image
Forrás, fotó: MTI
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.