Pesti Srácok

És akkor a demokratikus ököl megmutatja, hogy az bizony vasököl: oda csap, ahova köll!

És akkor a demokratikus ököl megmutatja, hogy az bizony vasököl: oda csap, ahova köll!

Mindig elkápráztat bennünket, hogy mennyire demokratikus, diktatúra ellenes módon működnek az ellenzéki pártok. Ennek a haladó és liberális hozzáállásnak talán a legjobb példája a Demokratikus Koalíció (hiszen a nevükben is benne van), és ahol egy valamit kell elkerülni: nem szabad szidni Gyurcsányt.

Mi a Közös az NDK-ban és a DK-ban? Mindkettő nevében benne van, hogy demokratikus, de azért egyikről sem ez jut eszünkbe, ha maghalljuk. Amiként anno a Stasi, úgy a Gyurcsány-párt etikai bizottsága is szeretheti "elsimítani" azokat, akik az éppen aktuális (forevörferi!) szeretett vezetőt bírálják.

Így történhetett meg, hogy miután Leel-Őssy Gábor a DK vereségét Waterloohoz, Gyurcsányt pedig Napóleonhoz hasonlította, a párt vezetője azonnal etikai bizottság elé citálta a politikust. Az ügy pikantériája, hogy az érintett Leel-Őssy az eljárást "hóhéroláslént" jellemezte.

PestiSracok facebook image

– idézte a politikus bejegyzését a Szeretlek Magyarország. Csodálatos. Egyébként megvan annak a diszkrét bája, hogy a DK-ban van még legalább olyan ember, aki képes felidézni azt a bizonyos őszödi beszédet olyan kontextusban, amiként az elhangzott.

(És halkan hívnánk fel az érintett Leel-Őssy Gábor figyelmét arra az egyébként egyáltalán nem elhanyagolható tényre, hogy az Apró-klán kegyelmet nem ismerve bánt el azokkal, akik véletlenül hangot mertek adni nemtetszésüknek, és igen hamar a recski munkatáborban találták magukat - "jobb" esetben., így lehet, hogy érdemes lenne némi megbánást tanúsítania vagy nem kihúzni jobban azt a bizonyos gyufát...)

Forrás: Szeretlek Magyarország; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!