Pesti Srácok

Gyanúsítotti vallomás bizonyíthatja, hogyan újította fel Trippon az újpestiek pénzéből a házát

Gyanúsítotti vallomás bizonyíthatja, hogyan újította fel Trippon az újpestiek pénzéből a házát

Újabb terhelő információkat hozott nyilvánosságra az Origo Trippon Norbertől, a DK újpesti polgármesterjelöltjéről, aki a gyanú szerint nemcsak az újpestiek pénzéből újította fel a házát, de egy súlyos korrupciós hálózat főszervezője lehetett. A portál úgy tudja, a büntetőeljárás során le is választották az alpolgármesterhez köthető korrupciós ügyet és már külön vizsgálják azt.

Az Origo.hu arról ír, az a gyanúsítotti kihallgatási jegyzőkönyv került birtokukba, amelyben M. Péter, a vélhetően fiktív számlákat kiállító Motingatlan ügyvezetője beszél az újpesti korrupciós hálózat működéséről. Mint a portál idézi a vallomást,

Az Origo szerint a „pénz visszahozatala” utalhat a korrupcióra, amely a látszólag kifizetett, valójában az újpesti megbízásokért cserébe megvalósított felújítási költség, Tripponékhoz való visszajuttatását jelenthette. A vallomás másik részletében arról beszél M. Péter, hogy

PestiSracok facebook image

A pénz visszaosztása úgy történ a vallomás szerint, hogy

Hogy Trippon Norbert száz százalékig szerves része lehetett a korrupciós hálózatnak, és mindenről tudhatott, azt mi sem bizonyítja jobban, minthogy M. Péter így nyilatkozott a vallomásában:

Az Origo kiemeli, véleményük szerint Trippon, mint gazdálkodásért felelős alpolgármester, intenzív kapcsolatban volt a valódi munkálatokat végző, és Újpesten erős bekötésekkel rendelkező SZIN-KER-el, és pontosan jól tudhatta, hogy a MOTINGATLAN semmilyen munkát nem végzett a házán.

A lap aláhúzza, nem jóhiszeműségről, vagy rosszhiszeműségről van szó, hanem súlyos bűncselekmények ügyében nyomoznak a nyomozóhatóságok. A dokumentumból kiderült, hogy Tripponék hálózata mekkora kárt okozott a központi költségvetésnek. Egész pontosan ez az összeg 27 millió lehet.

–olvasható az Origo birtokába került dokumentumban.

Forrás: origo.hu;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!