Pesti Srácok

Itt a bizonyíték: Trippon szervezte a házfelújítását végző korrupciós hálózatot

Itt a bizonyíték: Trippon szervezte a házfelújítását végző korrupciós hálózatot

A Trippon Norbert botrányos házfelújításában semmilyen munkát nem végző Motingatlan és L. Anita (Trippon felesége) közötti szerződés tervezetét Trippon Norbert városházi beosztottja, Borbíró Zoltán véglegesítette – derül ki az Origo cikkéből. Mindez azért is különösen érdekes, mert bár Trippon tagadni próbálta, hogy bármi rálátása lett volna az érintett cégek működésére, valójában az egyik beosztottja készítette elő azt a szerződést, amellyel elfedték, hogy az újpesti önkormányzat tenderbajnoka, a SZIN-KER Kft. végzett nagyértékű felújítást a közbeszerzésekért felelős alpolgármesternek.

Az Origo írásában megjegyzi: Borbíró Zoltán a Trippon Norbert mint gazdasági alpolgármester alá tartozó Újpesti Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság projektmenedzsere. Vagyis egy olyan személy, akinek az újpestiek vagyonának kezelése lett volna a feladata, és semmilyen köze nem lehetett volna Trippon Norbert magánügyletéhez, házának felújításához.

A lap szerint ez is azt mutatja, hogy egy olyan korrupciós hálózat épülhetett ki Budapesten és azon belül Újpesten is, amely egyrészt állt a visszaosztó SZIN-KER Zrt-ből, a helyette rendszeresen számlázó Motingatlanból és a SZIN-KER-t rendszeres megbízásokkal ellátó, DK-s politikusokból és mögöttük lévő háttéremberekből, mint Trippon Norbert.

PestiSracok facebook image

Forrás: Origo

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!