Pesti Srácok

Karácsony Gergely ma felhívja Magyar Pétert, hogy a jövőben működjenek együtt

Karácsony Gergely ma felhívja Magyar Pétert, hogy a jövőben működjenek együtt

Az ATV-ben sírta ki magából fájdalmait Karácsony Gergely, aki nem támadja meg a Kúria döntését, mert szerinte ez a szervezet legalább független. Ebből kikövetkeztethető, hogy nem is mond le, tehát marad főpolgármester, az egész csak egy színjáték volt. Ezzel együtt viszont realizálta, hogy semmi mozgástere, hiszen tele a közgyűlés Tisza pártosokkal, fideszesekkel, LMP-sekkel stb. Ezért már ma Magyar Péter ajtaján fog kopogtatni. Reméljük nem lapáttal.

A főpolgármester-választás megismétlésére vonatkozó kúriai döntés után az ATV Egyenes beszéd című műsorának vendége volt Karácsony Gergely főpolgármester, aki azt mondta,azért támadta meg az eredményt, mert többféleképpen manipulálták a választást.

Szerinte szándékosan félrevezették a választókat a Fidesz két jelöltjével, akik egyike az utolsó pillanatban visszalépett a másik javára, de a manipuláció része volt az EP- és az önkormányzati választás összevonása, majd utóbbi szabályainak megváltoztatása is (vélekedik a főpolgármester). Csak azt felejti el, hogy hány milliárd forintot spórolt meg ezzel az összevonással az állam, de mint tudjuk a költés nagymesterét ez nem érdekli.

Bár nem mert választási csalást emlegetni, szerinte az is felvet kérdéseket, hogy az újraszámolás során a fideszes kerületekben két és félszer annyi Vitézy-szavazat született.

PestiSracok facebook image

Karácsony ezzel együtt közölte, hogy nem fordul az Alkotmánybírósághoz a Kúria döntése ellen. Szerinte ugyanis míg Kúria egy független testület, az Alkotmánybíróság fideszes.

Hatalomért mindent

A főváros jövőbeni vezetéséről Karácsony azt mondta: nem ismeri a Tisza Párt képviselőit, sem a programjukat, mégis szeretne velük együttműködni. Majd közölte azt is, hogy elkéri valakitől Magyar Péter számát, és holnap fel is hívja, hogy egyeztessenek a közös munkáról.

Arról, hogy Magyar Péterék közölték, megszabadulnának a múlthoz köthető cégvezetőktől, a főpolgármester úgy reagált: a fővárosi cégvezetők között nincsenek ilyenek, Draskovics Tibor például nem cégvezető.

Forrás: Madniner, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.