Pesti Srácok

Kiszivárgott egy hangfelvétel, amelyből kiderült: Pikó András Gyurcsány embere

Kiszivárgott egy hangfelvétel, amelyből kiderült: Pikó András Gyurcsány embere

Mandiner kiszúrta, hogy a Gyurcsány-párti politikus ezúttal balról kapott kritikát: hogy Simon György, a Szolidaritás és a Lokálpatrióták VIII. kerületi polgármesterjelöltje közösségi oldalán arról számolt be, hogy egy leleplező hangfelvétel jutott a birtokába, amelyben szövetségesei Pikó András regnáló polgármesterről beszélnek. A „brutális leleplező” anyag felkerült a jelölt közösségi oldalára és a YouTube-csatornájára is.

A főszereplő ismét Erőss Gábor párbeszédes józsefvárosi alpolgármester, aki egy ismeretlen nővel beszélget a hangfelvételen, s azt bizonygatja, Pikó András álcivil jelölt, aki momentumos politikusként Gyurcsány embere.

Mivel pedig hanganyag tanulsága szerint Pikó „személyesen jó viszonyt ápol Gyurcsánnyal”, így a Demokratikus Koalíció „nem támadja” őt. Sőt, Gyurcsány befolyásának köszönhetően Pikó megengedheti magának, hogy kiválogassa az MSZP-ből azokat, akik tetszenek neki, ahogy azokat is, akik nem.

A Mandiner emlékeztetett: a józsefvárosi politikai viszonyokat jól jellemzi, hogy a helyi ellenzékiek olyan hangfelvételek vesznek fel és tesznek nyilvánosan elérhetővé, melyekben egymást próbálják lejáratni.

PestiSracok facebook image

Mint ismert, Pikó András és a párbeszédes Erős Gábor – aki alpolgármesterként sokáig bizalmas viszonyban volt és támogatta a „momentumos polgármestert” – között megromlott viszony. Emlékezetes, nyilvánosságra került az alpolgármester és V. Naszályi Márta I. kerületi polgármester közötti levelezés, amelyben Erős Gábor azt írta, Pikó András csapnivaló városvezető, aki arrogáns, és gyakran dühkitörései vannak, mert a hivatala a bolondját járatja vele, a szocik eközben mutyiznak az ingatlanokkal.

Forrás: Mandiner, Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.