Pesti Srácok

Marine Le Pen ellen mozgósít több francia sportoló

Marine Le Pen ellen mozgósít több francia sportoló

Több mint kétszáz sportoló írta alá azt a nyílt levelet, amelyben az előre hozott választásokon való részvételre és a „szélsőjobb”, azaz a Nemzeti Tömörülés elutasítására buzdítanak. A L’Équipe-ben megjelent levél aláírói között van a 2013-as wimbledoni győztes Marion Bartoli, a háromszoros olimpiai bajnok futó Marie-José Perec, a legendás teniszező, Yannick Noah és számos válogatott labdarúgó.

– írják abban a nyílt levélben, amely a L’Équipe című lapban jelent meg.

A sportolók azt kérik, hogy a szavazók utasítsák el a „szélsőjobbot”, azaz a Marine Le Pen által vezetett Nemzeti Tömörülést az előrehozott választásokon. Az aláírók felszólítanak „mindenkit, akinek a sport a szenvedélye”, hogy lépjen fel a „szélsőjobboldal térnyerése” ellen.

A mozgósítók között a válogatott csapatkapitánya

PestiSracok facebook image

A levél aláírói között több sportág képviselője – versenyzők, sportszakemberek, edzők és klubigazgatók – is megtalálható. Köztük van Yannick Noah, az egykori legendás teniszezőből lett énekes, Marie-José Perec, háromszoros olimpiai aranyérmes sprinter és Marion Bartoli, aki 2013-ban Wimbledonban diadalmaskodott.

Nem sokkal korábban a francia labdarúgó válogatott csapatkapitánya, Kylian Mbappé és a válogatott Marcus Thuram szólította fel a választókat, hogy utasítsák el Marine Le Pent pártját.

A sportolók állásfoglalását bírálta a Nemzeti Tömörülés parlamenti képviselője, Sébastien Chenu.

– mondta egy hétfő reggeli rádióinterjúban.

Forrás: Mandiner, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!