Pesti Srácok

Francia polgárháborúval fenyegetőzik a káoszcsináló Macron

null

Emmanuel Macron „polgárháborúra” figyelmeztet, ha nem olyan eredmény születik a franciaországi választáson, amely neki is tetszik.

Emmanuel Macron az elmúlt hónapokban azzal hívta fel magára leginkább a figyelmet, hogy olyan kijelentéseket tett, amelyek napról napra közelebb hozták a világháborút és a közvetlen konfrontációt a Nyugat és Oroszország között.

– írta meg a Politico brüsszeli hírportál.

PestiSracok facebook image

Macron szerint ugyanis az Engedetlen Franciaország és a Marine Le Pen nevével fémjelzett Nemzeti Tömörülés egyaránt megosztó politikát folytat, amely feszültséget szított a közösségek között. A francia elnök mostani nyilatkozata azután következett, hogy döntése az előre hozott választások kiírásáról általános felzúdulást váltott ki az országban.

Úgy tűnik tehát, hogy egyre nagyobb a pánik az elnök stábjában. Macron szavai a lehetséges polgárháborúval kapcsolatban azután hangoztak el, hogy a legutóbbi közvélemény-kutatások szerint a Nemzeti Tömörülés 35 százalékos győzelmet aratna a vasárnapi első fordulóban, megelőzve a baloldali szövetséget. Macron centristái pedig csupán 19 százalékon állnak.

Vélemények szerint jelenlegi képviselőinek több mint felét elveszítheti Emmanuel Macron pártja a francia nemzetgyűlésben.

Magyar Nemzet; Fotó: MTI/AP/Michel Euler

Ajánljuk még