Pesti Srácok

A Szabad Európa azt sugallja hírnek álcázva, hogy meg kellene, és hogy hogyan lehetne megakadályozni a magyar békemisszió folytatását

A Szabad Európa azt sugallja hírnek álcázva, hogy meg kellene, és hogy hogyan lehetne megakadályozni a magyar békemisszió folytatását

Álcázd hírnek, amit szeretnél – az amerikai külügy propagandaportáljává züllesztett Szabad Európa egyik tudósítója hírként próbálja eladni az egyik legújabb ötletet, hogyan lehetne elvenni Magyarországtól a soros uniós elnökséget, ezzel megakadályozva a békemissziót.

Az Index, a portáltól megszokottan már tényként állítja, amit az amerikai propagandista állít, imígyen:

Persze érdemes jobban megnézni, mit is írt pontosan ez a Jozwiak nevű propagandista:

PestiSracok facebook image

Tehát nem valószínű, de lehet, csak nem valószínű, hogy elővették az aktákat, hogy elvegyék a magyar szavazati jogot, csak nem valószínű. Nagyjából ennyi a hír. Élelmesebb újságírók egy padon ülve saját magukat szokták bizalmasan faggatni, majd remek, ellenőrizhetetlen ötleteiket eladják, mint bizalmas forrástól származó információkat. A Szabad Európa esetében inkább arra lehet gyanakodni, hogy csak ezen az egy ötleten heteket izzadtak. Aztán ennyi sikerült.

Forrás: index.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.