Pesti Srácok

Bident a legnagyobb támogatói fenyegetik azzal, ha nem lép vissza, nem támogatják tovább

Bident a legnagyobb támogatói fenyegetik azzal, ha nem lép vissza, nem támogatják tovább

Joe Bidennek nem alakult túl fényesen az elmúlt időszak az elnökválasztási kampánya szempontjából. Vesszőfutása az elnökjelölti vitán nyújtott meglepően gyenge teljesítményével kezdődött, de a fő riválisa, Donald Trump ellen elkövetett merényletkísérlet sem az ő esélyeit növelte. Most pedig fő támogatói zsarolják azzal, ha nem lép vissza, ők lépnek vissza a támogatástól.

A fősodratú amerikai sajtó már hetek óta Biden visszalépését sürgeti. Ebbe a sorba állt most be a Financial Times. A lap a közösségi oldalán megosztotta cikkét, amiben azt állítja, hogy a Demokrata Párt legnagyobb adományozói, donorjai lényegében megfenyegették a pártot:

– írta bejegyzésében a Financial Times. A lap szerint a Demokrata Párt nagyjai is jelezték, hogy most már tarthatatlannak látják a 81 éves jelölt indulását.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!