Pesti Srácok

Érkeznek az uniós külügyminiszterek reakciói: Kamala Harris erős nő, Biden nagyszerű munkát végzett

Érkeznek az uniós külügyminiszterek reakciói: Kamala Harris erős nő, Biden nagyszerű munkát végzett

Annalena Baerbock német külügyminiszter azt mondta: Joe Biden amerikai elnök döntése, hogy lemond újraválasztásáról, azt mutatja, hogy hajlandó hazája érdekeit a sajátjai fölé helyezni.

"Nagyon tisztelem az amerikai elnök döntését" - fogalmazott Baerbock, majd hozzátette: Biden "hihetetlenül sokat tett" a transzatlanti kapcsolatokért, és nem csak elnökségi hivatali ideje alatt, amelyet - mint kiemelte - Oroszország ukrajnai háborúja beárnyékolt. A kampányra utalva Baerbock kijelentette: az európai vezetők szorosan figyelemmel fogják kísérni az Egyesült Államokban zajló eseményeket, ugyanis - mint hangsúlyozta - az Amerikával ápolt együttműködés Európa "békéjének és biztonságának" központi eleme. Közölte ugyanakkor, bármi legyen is a novemberi amerikai elnökválasztás eredménye, további befektetésekre van szükség az európai biztonságba.

- tette hozzá a német külügyminiszter. Hadja Lahbib belga külügyminiszter érkezésekor "erős nőnek" nevezte Kamala Harris amerikai alelnököt, azt követően, hogy Joe Biden elnök vasárnap visszalépett az elnökjelöltségtől. "Először is azt mondanám, hogy Biden nagyszerű munkát végzett sok-sok éven át" - fogalmazott Lahbib, majd hozzátette: visszalépése "bátor döntés volt".

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: 2024. július 4-i képen Joe Biden demokrata párti amerikai elnökről (b) és Kamala Harris alelnökről a függetlenség napi tűzijáték után a washingtoni Fehér Ház erkélyén. Biden július 21-én bejelentette, hogy visszalép az elnökjelöltségtől, és támogatja Harris indulását Donald Trump előző elnökkel és republikánus elnökjelölttel szemben. Az elnökválasztást november 5-én tartják az Egyesült Államokban. MTI/AP/Evan Vucci

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!