Pesti Srácok

Katasztrófára figyelmeztet a vízmű – Több települést is érinthet a vízhiány

null

Lokálisan nyomásesés vagy átmeneti vízhiány alakulhat ki több Pest vármegyei településen is, figyelmeztet írja közleményében a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt.

Mint írták, az előrejelzések szerint szolgáltatási területükön számottevő csapadék érkezésére továbbra sem kell számítani. Az elmúlt évek nyári csúcsidei tapasztalatai alapján pedig a következő időszakban a vízfogyasztás jelentős emelkedése várható:

Jelenleg a DMRV Zrt. minden vízellátó rendszere üzemszerűen működik – írja a 24.hu. A társaság minden személyi és technikai eszközét maximális kapacitással működteti a folyamatos ivóvízellátás biztosítása érdekében, tették hozzá.

PestiSracok facebook image

– tették hozzá. A fentiekre tekintettel, a szükségszerű vízkorlátozás és vízhiány kialakulásának megelőzése céljából – azaz annak érdekében, hogy minden felhasználó ivóvízhez juthasson –, az alábbiakra hívták fel a figyelmet:

Kijelentették: „az ivóvízfogyasztás további növekedése esetén, a folyamatos ivóvízszolgáltatás minden felhasználó számára történő biztosítása érdekében vízkorlátozás elrendelését lesz kénytelen kezdeményezni.”

Forrás: MTI/24.hu; Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ajánljuk még