Pesti Srácok

Szijjártó Péter: ami itt jön, abból mi kimaradunk (Videó)

Szijjártó Péter a NATO-csúcstalálkozó kilátásaival kapcsolatban osztott meg két rövid videót közösségi oldalán. Mint mondta a várakozások szerint a szövetség arról készül dönteni, hogy egy misszió keretében támogatják Ukrajnát. A tárcavezető azonban kijelentette, hogy a magyar álláspont változatlan, továbbra is kimaradunk a háborúból.

Szijjártó Péter közösségi oldalán számolt be arról, hogy a NATO-csúcs eredményeként várhatóan felállítanak egy Ukrajnát támogató katonai missziót. A tárcavezető azonban leszögezte, hogy Magyarország nem vesz részt semmilyen olyan kezdeményezésben melynek során magyar katonákat küldenének Ukrajnába.

Mint a tárcavezető leszögezte, hazánk mind a jelenlegi, mind a leendő NATO-főtitkártól ígéretet kapott arra, hogy sem fegyvert, sem katonát nem kell küldenünk a háborúba.

Szijjártó Péter arra is felhívta a figyelmet, hogy a háború egyre durvul, és a hidegháborús hangulat miatt egyre magasabb az eszkaláció veszélye, azonban a magyar álláspont változatlan: mi ki maradunk ebből a háborúból.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.