Pesti Srácok

Zsigó Róbert: közel 180 ezer gyermekkel kevesebb született volna a családbarát intézkedések nélkül (VIDEÓ)

„2011 óta 178 ezer gyerekkel több született meg, mint a családbarát fordulat nélkül” - hívta fel a figyelmet Zsigó Róbert a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtöki Facebook-videójában.

Az államtitkár a videóban kiemelte, Magyarország családbarát ország, amelyet az is bizonyít, hogy az elmúlt években harminc olyan intézkedés került bevezetésre, amely kifejezettem a családalapítást, a gyermekvállalást és a gyermeknevelést segítette. Mint hangsúlyozta, 2011 óta 178 ezer gyerekkel több született meg, mint a családbarát fordulat nélkül. A családbarát intézkedések közül kiemelte,

  • visszaállították a hároméves gyest
  • a családi adó-, és járulékkedvezményeket a kiskorú gyermeket nevelő családok 95 százaléka veszi igénybe
  • közel 60 ezer négy vagy többgyermekes édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie
  • több mint duplájára, 66 ezerre emelkedtek a bölcsődei férőhelyek, így a kisgyermekes anyukák is könnyebben munkába állhattak
  • soha ennyi gyerek nem jutott még ingyenes tankönyvhöz, kedvezményes étkezéshez, táborozáshoz
  • a CSOK és a CSOK Plusz segítségével közel 250 ezer család jutott ingatlanhoz, vagy bővítette otthonát
  • az otthonfelújítási programmal 370 ezer család otthona újult meg
  • 245 ezer család életét segítette a Babaváró Program

Zsigó Róbert a felsorolást úgy összegezte, a Kormány továbbra is a családokért dolgozik.

PestiSracok facebook image

-fogalmazott.

Forrás: facebook.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!