Pesti Srácok

A brit szoci miniszterelnök kemény választ ígért a southporti késelés miatt tiltakozóknak

null

Kemény, a "törvény teljes erejével fellépő" választ ígért az északnyugat-angliai késelés ellen erőszakosan tiltakozó tüntetőknek hétfőn a brit kormányfő, miután válságtanácskozást tartott a rendőrség illetékes vezetőivel.

Keir Starmer hozzátette, hogy a kormány válaszintézkedései elsősorban a gyors rendteremtést és a lakosság számára való biztonságos közlekedés feltételeinek a megteremtését, valamint az erőszakos cselekmények elkövetőinek és a véleménye szerint azokhoz "gyúanyagot szolgáltató" internetes közösségi felületek gyors felelősségre vonását, illetve az általuk közölt dezinformációk eltávolítását célozzák majd.

Az északnyugat-angliai Southportban azután kezdődtek erőszakba torkolló tüntetések és tiltakozó akciók, hogy a városban július 29-én egy táncrendezvényen három kislányt halálra késelt, nyolc gyermeket és két felnőttet pedig megsebesített egy közeli faluban lakó, ruandai szülőktől született 17 éves fiú. Noha a fiút az incidens után elfogták és több bűncselekmény halmazati elkövetése miatt vádat emeltek ellene, Southportban bevándorlásellenes megmozdulások kezdődtek, amelyek később Nagy-Britannia-szerte több településére, így többek között Liverpoolra, az észak-angliai Rotherhamre, az észak-írországi Belfastra, valamint a délnyugat-angliai Bristolra is átterjedtek. A demonstrálók a közösségi oldalakon megjelent "Elég volt!" jelszóval bevándorlásellenes gyűléseket szerveztek, majd többször és több helyen is összecsaptak a kivezényelt rendőrökkel. Kirakatokat törtek be, boltokat fosztottak ki, illetve migránsok lakta szállodaépületeket rongáltak meg és gyújtottak fel.

A brit sajtó adatai szerint az egy hete tartó zavargások alatt történt összecsapásokban 12 rendőr megsérült. Őrizetbe vettek 378 rendbontót, akik közül többeket hétfőn börtönbüntetésre ítéltek.

PestiSracok facebook image

Yvette Cooper brit belügyminiszter az eljárások kapcsán azt mondta, "gondoskodni fognak arról hogy a bűnözők megfizessék a rendbontásuk árát". Hozzátéve, hogy az ügyészek átcsoportosításával gyorsítják fel az elítélésükhöz szükséges jogi lépéseket.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.