Pesti Srácok

Az Északi Áramlat felrobbantásának sztorija több sebből is vérzik

Az Északi Áramlat felrobbantásának sztorija több sebből is vérzik

Az uniós politikai elitünk lassan két éve fél megnevezni a felelősöket, pedig a kritikus infrastruktúra elleni támadás történelmi léptékű volt – mondta Hortay Olivér az Északi Áramlat felrobbantásának legújabb fejleményi kapcsán. A Századvég klíma- és energiapolitikai üzletágának vezetője szerint több sebből is vérzik az a történet, amely a minap került nyilvánosságra.

Megérkezett az újabb fedősztori az Északi Áramlat robbantásának ügyében. Az amerikai adminisztrációtól aligha függetleníthető Wall Street Journal szerint az akcióért egy maroknyi ukrán katona és civil felelős, akik a terveket egy átmulatott éjszaka során dolgozták ki – emlékeztetett a fejleményekre közösségi oldalán Hortay Olivér. A Századvég klíma- és energiapolitikai üzletágának vezetője jelezte, miszerint a lap arról ír, hogy Volodimir Zelenszkijt tájékoztatták szándékaikról és az ukrán elnök jóvá is hagyta az akciót. És bár az elkövetők semmilyen írásos bizonyítékot sem hagytak, az amerikai szolgálatok mégis értesültek a tervről, ezért felszólították Zelenszkijt, hogy állítsa le a műveletet és tájékoztatták a németeket, hogy fel tudjanak készülni.

– magyarázta a szakértő. Másrészt a Wall Street Journal forrásként az akcióban részt vevőket jelöli meg, de aláhúzza, hogy bizonyítékok nem maradtak.

PestiSracok facebook image
– mondta az üzletágvezető.

Hortay Olivér szerint a cikk mögött meghúzódó motivációra sokkal valószínűbb magyarázat, hogy az amerikai adminisztráció szerint Zelenszkij kezd elkanászodni, és üzenni kívánnak neki, hogy könnyedén ráhúzhatják a vizes lepedőt.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Svéd parti őrség

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!