Pesti Srácok

Csaknem zsidó pogromot okozott Ausztráliában a New York Times riporterének szivárogtatása

Csaknem zsidó pogromot okozott Ausztráliában a New York Times riporterének szivárogtatása

A New York Times riportere több mint 600 ausztráliai zsidó személyes adatait szivárogtatta ki, amit később Izrael-ellenes aktivisták egy zaklatási kampányhoz használtak fel – írja a Neokohn, kiemelve, Natasha Frost, egy Melbourne-ben dolgozó újságíró elismerte a The Wall Street Journalnak, hogy egy privát WhatsApp-csoportból származó adatokat osztott meg egy személlyel, akit nem nevezett meg.

A Neokohn kifejti, az említett WhatsApp-csoport – amelyet ausztráliai zsidók hoztak létre az októberi Hamasz-agresszió miatt - néhány tagja azt fontolgatta, hogy lépéseket tesznek az Australian Broadcasting Corporation (ABC) ellen, amely részmunkaidőben alkalmazott egy bizonyos libanoni származású Antoinette Lattouf-t, aki Izraelt háborús bűnökkel vádolta. Az ABC idő előtt megszüntette Lattouf ötnapos szerződését, a „diszkriminatív” esetről ugyanakkor Natasha Frost a New York Timesba írt dörgedelmes cikket. Frost, aki tagja volt az említett WhatsApp-csoportnak néhány nappal a cikk megjelenése előtt kilépett onnan, majd

Joshua Moshe, a csoport egyik tagja elmondta, hogy ő és felesége fenyegető hívásokat és e-maileket kaptak, amelyekben „gyerekgyilkosoknak” és „népirtó őrülteknek” nevezték őket. Egy SMS-t is kaptak, amelyben öt éves fiuk fényképe szerepelt. Moshe melbourne-i ajándékboltját graffitivel és pirossal áthúzott izraeli zászlót tartalmazó matricákkal rongálták meg, valamint a bolt bojkottjára szólítottak fel. Moshe kénytelen volt bezárni a boltot és elhagyni a környéket családjával együtt.

PestiSracok facebook image

Frost utóbb úgy nyilatkozott, hogy a személyes adatok közzététele az ő „tudta vagy beleegyezése” nélkül történt, és „megdöbbentette” az események alakulása.

Forrás: neokohn.hu; fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!