Pesti Srácok

Elindult a negyedik Nagy Ipoly-takarítás

Elindult a negyedik Nagy Ipoly-takarítás

Elindult a negyedik Nagy Ipoly-takarítás, az Ipoly 175 kilométeres partszakaszán és a vízben szedik össze civil szervezetek a folyóba került hulladékot – mondta a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára csütörtökön, Ipolydamásdon.

Rétvári Bence, aki egyben a térség KDNP-s országgyűlési képviselője, elmondta, hogy a KDNP immár a negyedik évben hirdeti meg a Nagy Ipoly-takarítást, amely egyben környezetvédelmi és teremtésvédelmi akció is. Hozzátette, hogy a Duna-Ipoly Sportegyesület és a Pro Civitate Dei Egyesület szervezésében hazai és felvidéki civil szervezetek összefogásával tisztítják meg a hulladékoktól az Ipoly folyót és partját.

– fűzte hozzá az államtitkár. Rétvári Bence úgy fogalmazott: mi megvédjük a saját folyóinkat, és az itt élőknek is igényük van rá, hogy tiszta és egészséges legyen az Ipoly és környezete.

PestiSracok facebook image

Juhász Hajnalka, a KDNP alelnöke, országgyűlési képviselő, a folyótakarítás szervezője elmondta, hogy az idei az első év, amikor láthatóan kevesebb már a hulladék a folyóban. Hozzátette, hogy minden környezettudatos gondolkodás ott kezdődik, hogy mi magunk vigyázunk a környezetünkre. Látszik a begyűjtött hulladékokból, hogy döntő többségük műanyag, ami azért szomorú, mert ismeretes, hogy ezek az anyagok bomlanak le a legnehezebben - tette hozzá a képviselő.

A KDNP alelnöke kitért arra, ha Szlovákiát és Magyarországot együtt nézzük, akkor az elmúlt évben 3 tonna szemetet sikerült begyűjteni az Ipoly területén. Hozzátette, hogy az EU minden tagállama tehet különböző vállalásokat, de az a legfontosabb, hogy az emberek szívében legyen benne az, hogy a hazánkat nem szabad szeméttel eltölteni. Több mint 300 önkéntes regisztrált a Nagy Ipoly-takarításra, amelynek a legfontosabb üzenete, hogy amit megteszünk magunkért, azt másokért is tesszük – fűzte hozzá Juhász Hajnalka.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!