Pesti Srácok

Hatalmas mennyiségű heroint foglaltak le Bulgáriában, egy röntgenátvilágítás buktatta le a csempészeket

Hatalmas mennyiségű heroint foglaltak le Bulgáriában, egy röntgenátvilágítás buktatta le a csempészeket

Akár húsz évig terjedő börtönbüntetést is kaphatnak azok a drogcsempészek, akiket a fekete-tengeri Burgasz kikötőjében kapcsoltak le a hatóságok. A csempészek teherautójának utánfutójában több mint 400 kilogramnyi, 14 milliárd forint értékű kábítószert találtak - írja az Index.

A bolgár hatóságok 436 kilogramm heroint foglaltak le a fekete-tengeri Burgasz kikötőjében – közölte hétfőn az illetékes körzeti ügyész hivatala. A 35 millió euró (14 milliárd forint) értékű kábítószert kis csomagokba pakolva rejtették el egy teherautó utánfutójában, amely a georgiai Batumi kikötővárosának érintésével Kirgizisztánból július végén érte el szárazföldi úton Burgaszt.

A szállítmány a görögországi Alexandrúpoliba ment volna tovább. A gyanú úgy merült fel, hogy a fuvarlevél szerint kábelrakó gépeket szállító utánfutó szokatlanul sokáig maradt a kikötő területén – ismertette Ivan Szokolov, a kábítószer-bűnözés elleni alakulat vezetője, hozzátéve, hogy

Georgi Csinev kerületi ügyész szerint eddig nem voltak őrizetbe vételek az ügyben. A kábítószer-csempészet akár húsz évig terjedő börtönnel büntetendő bűncselekménynek számít Bulgáriában, amely a Közel-Keletről Nyugat-Európa felé vezető csempészútvonalon fekszik.

Forrás: Index; A vezető kép illusztráció: MTI/EPA/AAP/RAN/Tom Gibson
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!