Pesti Srácok

Moszkva szerint puccs készül szerbiában

Moszkva szerint puccs készül szerbiában

Moszkva figyelmeztette Belgrádot a nyugati országok képviselői által kezdeményezett tömeges zavargások előkészületeire – közölte Aleksandar Vučić szerb elnök újságírókkal. Arra a kérdésre, hogy a nyugatiak készülnek-e puccsra az országban, azt mondta: a mai napon hivatalos információkat kaptunk az Orosz Föderációtól.

Az információ hivatalos csatornákon keresztül érkezett, és azon dolgozunk, hogy ezt rendezni tudjuk. A Biztonsági és Információs Ügynökség (Szerbia hírszerző szerve) felelős ezért, emellett a szerb kormány és más ügynökségek emberei, akik ezekre a dolgokra szakosodtak, teszik a dolgukat – hangsúlyozta Vučić.

– idézte az államfőt a Mandiner. Korábban a Vecernje Novosti című napilap arról számolt be, hogy a szerbiai ellenzék tagjai készen állnak arra, hogy az augusztus 10-re tervezett belgrádi nyugatbarát tüntetéseket kihasználva elfoglalják az elnöki palotát, eltávolítsák az államfőt, és az ukrajnaihoz hasonló forgatókönyvet indítsanak el.

PestiSracok facebook image

Maria Zakharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője szerint a szerbiai helyzet azt jelzi, hogy a rosszindulatú erők újra megpróbálják növelni az instabilitást a régióban. Július 19-én Szerbia és az Európai Unió egy nyilatkozatot írt alá a stratégiai partnerségről a nyersanyagok területén, amelyben a lítium környezetbarát előállítására szólítottak fel Szerbiában. A szerbiai ellenzék határozottan ellenzi az esetleges lítiumbányászatot, mondván, hogy az veszélyeztetné az emberek életét és károsítaná a környezetet, és országos tiltakozásra buzdítottak.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Szerb elnˆksÈg sajtÛszolg·lata/Dimitrije Goll

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.