Pesti Srácok

Soltész Miklós: nagy szükség van a keresztény hit melletti kiállásra

Soltész Miklós: nagy szükség van a keresztény hit melletti kiállásra

A keresztény hit melletti kiállásra nagyon nagy szükség van, egy kis falu a kis templomán keresztül is ezt üzeni – hangoztatta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára vasárnap a Zala vármegyei Pölöskén.

Soltész Miklós a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve templom felújított tetőszerkezetének avatásakor elmondta: 50 millió forintból újult meg az 1960-ban felszentelt templom tetőszerkezete, illetve külső falai. Hozzátette: ez azért óriási dolog, mert egy kistelepülésről van szó, és lakosainak a kommunizmus idején volt bátorságuk kiállni, hogy templomot építsenek. Amikor a katolikus egyház az evangéliumból azt idézi, hogy "Kemény beszéd. Ki hallgatja ezt?", akkor erre oda kell figyelni, és "a kemény szavakat kemény tetteknek is kell követnie". Ez nem másra vonatkozik, mint hogy fel kell vállalni a kereszténység tanítását abban a világban, amelyben akár az óceán túloldalán, akár Nyugat-Európában azt látni, az értékválság olyan mértékű és léptékű, hogy teljesen tönkreteszi az ott élő emberek létét is.

Ezzel a közép-európai és a magyarországi létünket is teljesen tönkre akarják tenni, nekünk pedig meg kell legyen a válaszunk kemény szavakkal és kemény tettekkel.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki az államtitkár. Soltész Miklós azt is hozzátette: a magyar nemzetben lévő értékeket tovább kell adni, nem lehet hagyni, hogy elpusztuljanak. Ez a kiállás pedig nemcsak az érsekekre, papokra, politikusokra vonatkozik, hanem mindenkire, a gyermekeinkért, fiataljainkért, a nemzet jövőjéért. Az államtitkár végül arra is kitért, hogy a pölöskeiek azért is megérdemlik a templomfelújításhoz a támogatást, a segítséget, mert a kommunizmus alatt volt bátorságuk kiállni, hogy "Isten dicsőségére és a közösség érdekében" templomot emeljenek. Ez a vállalásuk, ez a kitartásuk megérdemli, hogy akkor is segítséget kapjanak, amikor nekik nehezebb a helyzetük.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!