Pesti Srácok

Szabadlábra helyezték a Telegram vezetőjét, de a történet itt még nem ér véget

Szabadlábra helyezték a Telegram vezetőjét, de a történet itt még nem ér véget

Szabadlábra helyezték szerdán Pavel Durovot, a Telegram Franciaországban őrizetbe vett orosz-francia alapítóját és vezérigazgatóját, akit négy napon át hallgattak ki azzal kapcsolatban, hogy az üzenetküldő alkalmazást a gyanú szerint illegális tevékenységekre használják - közölte szerdán a párizsi ügyészség.

A francia média szombat este számolt be arról, hogy a francia és orosz állampolgársággal is rendelkező Durovot őrizetbe vették a Le Bourget repülőtéren, ahová magángéppel érkezett Azerbajdzsánból. Az üzletember körözési listán szerepelt Franciaországban, egyebek között azért, mert a Telegram nem volt hajlandó együttműködni az ország hatóságaival.

- ismertette a párizsi ügyészség. A Durov elleni vádak sorában szerepel egyebek között az, hogy üzenetküldő alkalmazását gyermekpornográfia terjesztésére, kábítószerkereskedelemre, csalásra, szervezett bűnözők űzelmeinek bűnpártolására használják.

PestiSracok facebook image

Durov őrizetbevétele nagy felháborodást okozott Oroszországban, egyes kormánytisztviselők egyenesen politikai indíttatású eljárásról beszéltek és a Nyugat szólásszabadsággal kapcsolatos kettős mércéiről.

Az ügyben Emmanuel Macron francia elnök is megnyilatkozott, az X-en hétfőn azt írta, hogy Durov őrizetbe vétele nem politikai döntés, hanem független vizsgálat következménye.

Forrás: MTI; Fotó: X

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!