Pesti Srácok

Tovább tombolnak a tüzek Athén környékén

Tovább tombolnak a tüzek Athén környékén

Tovább tombolnak a tüzek Athén környékén, számos település lakosságát kellett evakuálni, köztük a görög fővárostól mintegy 30 kilométerre északra fekvő Maraton lakóit is - közölte a görög rádióval a helyi tűzoltóság szóvivője.

A vasárnap délután óta terjedő tüzeket egyelőre nem sikerült megfékezni. A tűzoltóság hétfőn 29 repülőgépet és helikoptert is bevet a lángok oltására - mondta el a szóvivő. A kitelepítésben az Athéntől 15 kilométerre található Penteli is érintett.

A görög médiabeszámolók szerint a sűrű füst okozta légzési problémák miatt sok embert kellett kórházba szállítani. Athén környékén és Görögország középső térségének nagy részén a legmagasabb fokozatra emelték a tűzveszély miatti riasztást - közölte a görög polgári védelem.

Görögország-szerte hónapok óta nem volt elegendő csapadék, és a száraz időjárás fokozza a tűzveszélyt. Vaszílisz Kikíliasz, az éghajlati válság és polgári védelem minisztere felhívta a figyelmet a hőhullám és szárazság további veszélyére a görögországi rekordmeleg június és július után - írta BBC News hozzáfűzve, hogy Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök vasárnap szabadságát megszakítva visszatért Athénba, hogy a tüzek okozta válsággal foglalkozzon.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.