Pesti Srácok

Asszisztenseket keresett a Tisza Párt, de a magyar jelentkezők helyett külföldiek kapták meg a munkát

null

Álláshirdetést tett közzé a Tisza Párt asszisztenseket keresvén a párt brüsszeli képviselői mellé. Minthogy a Tisza állításuk szerint a külföldön is versenyképes, nyelveket beszélő, diplomás fiatalok pártja, így elvárható, hogy a szimpatizánsok közül néhányan sikeresen pályáznak. Hogy valóban a szimpatizánsok pályáztak-e sikeresen, az egyelőre kérdés, az viszont biztos, hogy egyikük sem magyar, ellenben jól beágyazottak a brüsszeli intézményrendszerben. A Talpra Magyarok! jelszó után tehát annyira nem sikerült talpra rántani a magyar fiatalságot.

A jelentkezéshez semmi mást nem kell beadni, mint egyetlen önéletrajzot és két darab, egyenként legfeljebb 200 szavas fogalmazást. Aztán a legígéretesebbekkel kitöltetnek egy online tesztet, a jól teljesítőket pedig már hívják is be a szóbeli interjúra.

Mindezen paraméterek alapján állapítsa meg, elvárható-e, hogy a betöltendő mintegy húsz (20) álláshelyre találjon a párt országon belül húsz alkalmas jelentkezőt, akik a pályázati felhívásban megjelölt szeptember elsejei kezdő időpont után három héttel már bőven rázódnak bele az új munkakörükbe – teszi fel a kérdést a Mandiner. Mint kiderült Dávid Dóra asszisztense bizonyos Björn Alexander Warren lett, egy 2010 óta az Európai Unió alkalmazásában álló, feltehetően német/német–brit állampolgár, akinek Magyarországhoz semmi köze, ellenben volt már egy német liberális képviselő asszisztense, volt a Tusk pártjában politizáló lengyel Danuta Hübner szakpolitikai tanácsadója, majd tavaly év végéig Radosław Sikorski munkáját segítette Brüsszelben, különös tekintettel a kül- és biztonságpolitikára és kifejezetten az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokra Sikorski aztán lengyel külügyminiszter lett, az igen tapasztalt Björn Warren pedig önéletrajza szerint onnantól kezdve kilenc hónapig egyáltalán nem dolgozott.

Tovább nézelődve az is feltűnik, hogy miközben a Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk asszisztensei mind magyarok, a Tiszánál nem is Dávid Dóra az egyetlen, aki magyar helyett külföldi tanácsadót, illetve asszisztenst vett (illetve kapott) maga mellé.Gerzsenyi Gabriellának az olasz Antonio Carnieletto dolgozik, aki szintén nem most költözött Brüsszelbe: 2019 óta van az Európai Parlamentnél, eddig a Renew Europe egyik olasz képviselőjének volt az asszisztense. Különösebb kvalitásai nem ismertek, de biztos vannak neki, ha pont ő kellett Magyar Péteréknek egy magyar szakember helyett.
Lakos Esztert Francesco Pettinari segíti, aki szintén nem beszél magyarul, és szintén a Renew Europe egyik olasz képviselőjétől igazolt át; úgy tűnik, a legrátermettebb, legmegbízhatóbb asszisztenseket nem a TISZA-szigetekben, hanem kifejezetten Cseh Katalinék európai közösségében lehet fellelni. Illetve azért akadnak máshol is:
Kulja András egyik asszisztense a fiatal Danai Spentzou, aki 2022 óta dolgozott egy görög néppárti EP-képviselő mellett – ő korábban Brüsszelen kívül Londonban, többek között a Menekültek és Száműzöttek Európai Tanácsánál gyakornokoskodott
PestiSracok facebook image
Ezek szerint az asszisztensnek jelentkező magyar TISZA-szimpatizánsok között egyetlen olyan sem volt, aki a párt meglátása szerint felvehette volna a versenyt ezzel a 2020-ban diplomázott görög fiatallal, akinek szakterülete az emberi jogok nemzetközi joga és kifejezetten a nemzetközi migrációs jog.
Ilyen gyenge volt vajon a felhozatal a pályázók között, ennyire nincs kádere a Facebookon nyomuló pártnak, vagy lett volna alkalmas jelentkező, de előnyt élvezett egy Londonban végzett görög lány?

Utóbbi esetben magyar kormányzati (honvédelmi stb.) posztokat is hasonló lendülettel osztogatna a párt a semmiféle magyar kötődéssel nem rendelkező echte külföldieknek?

Ugyanakkor Magyar Pétervonatkozó posztjában a következőképpen fogalmazott:

Izgatottan várjuk, miként képviseli hazájának érdekeit Björn, Antonio, Francesco és Danai, a Tisza politikusainak megbízásából.

Mandiner; Fotó: Hatlaczki Balázs/PS
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.