Pesti Srácok

Koncz Zsófia: a magyar családpolitika a nők és férfiak közötti egyenlőséget is erősíti

Koncz Zsófia: a magyar családpolitika a nők és férfiak közötti egyenlőséget is erősíti

A magyar kormány elkötelezett a nők és férfiak közötti egyenlőség és együttműködés erősítése mellett, valamint a testi-lelki-szellemi egészség védelme iránt – erről beszélt a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára az Európai Unió soros elnöksége alkalmából rendezett tanácskozáson Budapesten.

A tárca csütörtöki közleménye szerint Koncz Zsófia hangsúlyozta, Magyarországon a 2010-es családbarát fordulat óta folyamatosan emelkedik a három év alatti kisgyermeket nevelő 25 és 49 év közötti anyák foglalkoztatottsága: 2010 és 2023 között 66,6 százalékról 78,4 százalékra emelkedett, ami 12 százalékos javulást jelent. A nők munkanélküliségi arányát tekintve a 2023-as adatok szerint Magyarország a hetedik legkedvezőbb mutatókkal rendelkezik az Európai Unióban - tette hozzá az államtitkár. Koncz Zsófia elmondta, hogy a kormány 2010 óta jelentős intézkedéseket tett a nők érdekében, hozzásegítve őket, hogy a munkában és a magánéletben egyaránt kiteljesedhessenek.

A cél az, hogy a gyermekvállalás ne járjon hátrányokkal a munkaerőpiacon, a nők pedig rugalmasan dönthessenek arról, mikor és hogyan szeretnének visszatérni a munka világába – emelte ki az államtitkár. Ennek érdekében nemzetközi szinten kiemelkedő családpolitikai intézkedéseinkkel biztosítja a kormány, hogy az anyák különböző támogatásokban – például gyedben és gyesben – részesüljenek, 2010 óta pedig több mint duplájára növelte a bölcsődei férőhelyek számát, ezzel is elősegítve az anyák foglalkoztatását – számolt be róla Koncz Zsófia. Az államtitkár közölte, a kormány támogatja a nők és férfiak közötti egyenlőség elvét, valamint a családok döntési jogát saját ügyeikről, gyermekeik neveléséről.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!