Pesti Srácok

Lengyel EP-képviselő: nem lehet elnézni a német határellenőrzést, és közben elmarasztalni a magyar kormányfőt

Lengyel EP-képviselő: nem lehet elnézni a német határellenőrzést, és közben elmarasztalni a magyar kormányfőt

Nem helyes, ha az Európai Unió (EU) elmarasztalja a brüsszeli migrációs politikával szembeszálló Orbán Viktor magyar miniszterelnököt, miközben a német határellenőrzés bevezetését az uniós szervek elnézik – jelentette ki szerdán Bartlomiej Sienkiewicz lengyel európai parlamenti (EP) képviselő.

Sienkiewicz, aki a lengyel kormánykoalíciót vezető Polgári Platformot képviseli az EP-ben, szerdán az Európai Néppárt (EPP) frakciójának ülésén a lengyel küldöttség nevében azt javasolta, hogy a német határellenőrzés bevezetése miatt hívják össze az EP Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) rendkívüli ülését.

A német intézkedés kapcsán „alapvető tényeket akarunk tisztázni” – mondta Sienkiewicz a PAP hírügynökség brüsszeli tudósítójának. Tisztázandó, mik voltak „a drasztikus lépés okai”, a német fél miért nem tájékoztatta korábban az európai partnereket, hogy időben felkészülhessenek, a határellenőrzést miért vezették be ilyen hosszú időre, és mindennek milyen jelentősége lesz Németország biztonsága számára – sorolta Sienkiewicz.

Németország „túl fontos, túl nagy uniós tagállam” ahhoz, hogy napirendre lehessen térni az ügy felett, annál is inkább, hogy „megalapozott gyanú szerint a lépést nem a menekültek rendkívüli beáramlása okozta, hanem egyszerűen a választások utáni politikai pánik” – utalt Sienkiewicz a szeptember eleji német tartományi választásoknak a kormánykoalíció számára hátrányos eredményeire.

PestiSracok facebook image

Az EP-képviselő aláhúzta: nem engedhető meg, hogy az EU „elmarasztalja Orbán Viktort, Magyarország miniszterelnökét, amiért tiltakozik az uniós migrációs politika ellen, és azzal fenyeget, hogy migránsokkal teli buszokat küld Brüsszelbe”, és egyúttal „szemet huny afelett, hogy a közösség egyik legnagyobb tagállama lezárja a határait”.

Donald Tusk lengyel kormányfő kedden elfogadhatatlannak nevezte, hogy Németország - Nancy Faeser belügyminiszter előző napi bejelentése szerint - szeptember 16-tól hat hónapra elrendeli vagy meghosszabbítja a határellenőrzéseket a szomszédos országokkal.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.